מנהל המכון הביולוגי: נביא חיסון טוב ובטוח לאזרחי ישראל

פרופ' שמואל שפירא, מנהל המכון הביולוגי, הציג בוועדת המדע והטכנולוגיה את שלבי הניסוי בחיסון הקורונה:

"בפאזה הראשונה נבצע ניסויים ב-100 אנשים בריאים, פאזה שנייה - קבוצה גדולה יותר של 1,000 נבדקים, והפאזה השלישית משווה שתי קבוצות שבכל אחת מהן 20-30 אלף, זה מספרים אדירים ועלויות אדירות. המטרה היא לבדוק אפקטיביות ובטיחות", הסביר שפירא.

לדבריו, ישראל לא תהיה המדינה הראשונה שמפתחת חיסון. ''מהרגע הראשון ידעתי שלא נהיה ראשונים, אולי בעשירייה הפותחת. אני חושב שהמטרה שלנו לא להיות ראשונים. המטרה להביא חיסון לאזרחי מדינת ישראל. אנחנו נביא חיסון טוב ובטוח בפרק זמן סביר ורלוונטי לקורונה", הבטיח.

אתמול סיפרה ד"ר תמר גרוסמן, ראש תחום מחלות נדירות בחברת "ארקטורוס", כי גם החברה שהיא מייצגת קרובה מאוד לדבריה לפיתוח חיסון נגד הקורונה.

"אנחנו קרובים יותר ממה שהיינו קודם, אנחנו בשלב מתקדם", סיפרה ד"ר גרוסמן לחדשות הבוקר, "התחלנו את הניסויים הקליניים בבני אדם. הניסויים מתבצעים בסינגפור ומטרתם לנסות ריכוזים ומינונים שונים של החיסון וכמובן לבדוק את הבטיחות והאפקטיביות שלו".

לדבריה, "ההצלחה הייתה גבוהה מאוד, כמעט במאה אחוז מהחיות קיבלנו תגובה חיסונית. החיסון שלנו הוא חיסון חדשני וייחודי, אנחנו לא מחסנים בחלקים של הווירוס או בפרוטאינים אלא עם ה-RNA שהוא החומר הגנטי שמקודד לחלבון של הווירוס".

"אנחנו מאמינים שבעזרת החיסון נוכל למנוע את המחלה. הניסויים בחיות הראו שאפשר לקבל תגובה אימונולוגית חזקה שנמשכת לאורך זמן", הסבירה גרוסמן.

גרוסמן הוסיפה "אנחנו בשותפות עסקית עם חברה שהתחילה את הייצור ההמוני של החיסונים. עד סוף השנה הזאת נוכל לייצר כמות של עשרות מיליוני חיסונים ועד סוף השנה הבאה מאות מיליוני חיסונים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו