אל על: החל"ת הוארך עד סוף ספטמבר

החברה הודיעה כי השעיית פעילותה תימשך בשלב זה, לפחות עד סוף החודש הבא, לנוכח המשך המגבלות על הטסים למרבית היעדים.

תגיות: אל על בורסה
ערוץ 7 , כ"ח באב תש"פ

אל על: החל"ת הוארך עד סוף ספטמבר-ערוץ 7
פעילות מטען מצומצמת. אל על
צילום: דוברות אל על

חברת "אל על" פרסמה אחר הצהריים (שלישי) דיווח מיוחד לבורסה אודות הארכת תקופת ההפסקה של טיסות הנוסעים על ידי החברה.

"בהמשך לדיווח המיידי של החברה מיום 16 ביולי 2020 בדבר ההפסקה הזמנית של טיסות הנוסעים הסדירות שלה מודיעה החברה על הארכת משך ההפסקה הזמנית של טיסותיה כאמור, עד ליום 30 בספטמבר 2020", נאמר בדיווח.

בחברה מסבירים כי ההחלטה התקבלה "בין היתר, נוכח המשך המגבלות ביחס לחובת הבידוד החלה על נוסעים נכנסים לישראל (למעט מספר מצומצם של יעדים) ולאיסור כניסת זרים לישראל. יצוין כי נכון למועד זה, מבצעת החברה פעילות מטען מצומצמת".

"בהתאם, החליטה החברה על הארכת החופשה ללא תשלום (חל"ת) של עובדים בחברה, זאת עד ליום 30 בספטמבר 2020. נכון למועד דיווח זה, מצויים בחל"ת כ-6,080 עובדים של החברה וחברות הבנות שלה", צוין בדיווח.

המנכ"ל גונן אוסישקין אף שיגר איגרת לעובדים, בה הביע הבנה לקושי שעמו הם מתמודדים, "אני יודע כי ככל שהזמן חולף, ימים הופכים לשבועות ושבועות לחודשים, תחושת התסכול ואי הוודאות מתעצמת. אני מבטיח לכם כי בכל דקה משעות היממה, אני חושב עליכם וכל מאמצי ועשייתי מוקדשים לדבר אחד בלבד - העלתה של אל על, על נתיב יציב ובטוח למול מציאות חדשה של תחרות, רגולציה ואתגרים שעוד נכונו לנו".

"בתוך הערפל, אני מאמין כי עם יישום התוכנית, אל על תדע להתמודד ביעילות ובנחישות עם כל אתגר ואני בטוח כי המצב החדש מייצר גם הזדמנויות ואפשרויות חדשות עבור אל על, כמו מדינות חדשות עמן מתגבש הסכם שלום, אפשרויות לשיתופי פעולה חדשים ויעדים אטרקטיביים לציבור בעידן שאחרי הקורונה. יש לנו את הידע, הניסיון והאנשים שיכולים לעשות זאת. אנא שימרו על בריאותכם ובריאותם של בני ביתכם", הוסיף.

שלשום הודיע יו"ר דירקטוריון חברת התעופה אל על, אלי דפס, על סיום תפקידו לאחר כהונה של כ-3 שנים, וזאת על רקע מצבו הבריאותי.

במכתב ששלח לחברי דירקטוריון אל על, כתב דפס: "בצער, אני מבקש להודיע לכם על סיום תפקידי באופן מיידי וזאת בשל הצורך להקדיש את כל כוחותיי למאבק רפואי שנסיבותיו נודעו לי בימים האחרונים".

''אני גאה על הזכות שניתנה לי לכהן כיושב ראש הדירקטוריון של אל על, גם אם מדובר בתקופה שהיא הקשה והמאתגרת ביותר בכל תולדותיה. אני נפרד מהתפקיד, אך לא מהעובדים הנפלאים באל על, בכל הסקטורים, שראויים לכך שהחברה תחזור לטוס בהקדם", הוסיף.