יירוט. ארכיון
יירוט. ארכיון צילום: קובי ריכטר/TPS

אזעקת "צבע אדום" נשמעה הערב (שלישי) סמוך לשעה 20:52 בעיר אשקלון, באזור התעשיה הצפוני באשקלון ובזיקים.

תושבים דווח על שמיעת הדי פיצוצים באזור אשקלון וקיבוץ זיקים. במוקד מד"א התקבלו שתי קריאות על אזרחים שנחבלו קל בדרך למרחק המוגן. ילדה בת 10 במצב קל, עם חבלה בגפיים וילדה בת 7 במצב קל, עם חבלות בפנים ובגפיים. שתיהן פונו להמשך טיפול בבית חולים ברזילי.

האזעקה נשמעה בזמן סיור של שר החינוך גלנט עם ראשי רשויות בדרום אשקלון. מצה"ל נמסר, "בהמשך לדיווח על הפעלת התרעה, זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל".

הפלסטינים דיווחו כי בתגובה לירי הרקטה ולשיגור בלוני התבערה במהלך היום החל צה"ל לתקוף מהאוויר מוצבים של חמאס ברצועה.

דובר צה"ל אישר את הדיווח לפיו מטוסי קרב וכלי טיס ישראליים תקפו מספר יעדי טרור נוספים של ארגון הטרור חמאס ברצועה. "במהלך התקיפה הותקף מתחם צבאי של אחד המערכים המיוחדים של ארגון הטרור חמאס", נאמר בהודעה.

עוד צוין כי "התקיפה בוצעה בתגובה לשיגור הרקטה מרצועת עזה לעבר שטח ישראל מוקדם יותר הערב ולהפרחות בלוני הנפץ ובלוני התבערה משטח הרצועה לשטח ישראל במהלך היום".

טרור הבלונים נמשך גם היום. שעות הבוקר 39 שריפות כתוצאה מבלוני תבערה ששוגרו מרצועת עזה לעבר שדות עוטף עזה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הערב (שלישי) בטלפון עם ראשי רשויות בעוטף עזה. "אימצנו מדיניות של דין שריפה כדין רקטה. אנחנו פועלים כבר עשרה ימים ברציפות בהפצצת תשתיות של החמאס וארגוני הטרור. אנחנו גם מטילים סנקציות שונות בתחומים שחשובים גם לחמאס.

אנחנו לצערי נערכים גם במידת הצורך לאפשרות של סבב או סבבים. אני מקווה שלא נגיע לזה. אנחנו לא מוכנים לקבל את השימוש באמצעי הזה שאין לו אגב שום הצדקה", אמר.

"החמאס יעשה טעות גדולה מאוד אם הוא ימשיך בזה. הוא מקבל כבר עכשיו אינדיקציה לאן זה יוביל, הוא בוודאי יזכור לאן זה הוביל ואני מקווה שגם הג'יהאד האסלאמי יזכור לאן זה הוביל.

אנחנו לא חסכנו בשום אמצעי, לרבות במקרה הצורך של התפתחות המערכה, גם של סיכולים ממוקדים, וגם היום אין לנו מגבלה כזאת. אני מאוד מעריך את העמידה שלכם ואת העובדה שאתם מבינים שאנחנו לא מקלים ראש בזה. אני לא מקל ראש בזה, אני לא מכיר מישהו בצמרת שלנו שמקל ראש בזה, ואנחנו נפעל בכל הכוח נגד זה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו