יוסי דגן לנתניהו: אם לא תחיל ריבונות, אל תחפש אותנו מאחוריך

נאומו המלא של ראש מועצת שומרון יוסי דגן בטקס חנוכת קו ייצור למסכות במפעל "סופרגום" בברקן, במעמד שר הבריאות יולי אדלשטיין.

יוסי דגן , כ"ח באב תש"פ

חנוכת קו הייצור
חנוכת קו הייצור
צילום: אור קפלן

אני מודה לשר הבריאות יולי אדלשטיין הלוחם ללא חת למען ארץ ישראל. יולי היקר הוא ההוכחה לכך שהלב של הממשלה הזו נמצא במקום הנכון.

אדוני השר, אנחנו בנינו כאן בלב השומרון אזור תעשייה מפואר. אנחנו לא ביקשנו רשות מהממשל האמריקאי כשהקמנו אותו, אנחנו ביקשנו רשות ממשרד הכלכלה, ממשרד האוצר, הוצאנו היתרים בוועדה לתכנון ובניה.

אנחנו מייצרים כאן אדוני השר 10 מיליון מסכות בחודש עבור כל מדינת ישראל. לא ביקשנו אישור מה-FDA ולא ביקשנו אישור ממשרד הבריאות האמריקאי. ביקשנו אישור ממך אדוני שר הבריאות של מדינת ישראל.

חיים פה חצי מיליון אזרחים של מדינת ישראל ביהודה ושומרון ואף אחד שעבר לגור כאן לא ביקש אישור מג'ארד קושנר.

כשראש הממשלה המנוח מנחם בגין ז''ל החליט להחיל ריבונות על רמת הגולן הוא לא חיכה למפות מהבית הלבן, הוא עשה את זה ביום אחד, אל מול האיומים ואל מול ההתקפות הקשות. בגין לא הסתתר מאחורי הסינר של החתן של הנשיא רייגן.

ראש הממשלה בנימין נתניהו, ראש התנועה שלנו, נבחר שלוש פעמים בשלוש מערכות בחירות בשנה האחרונה רק על הבטחה אחת: בעוד שהשמאל התרכז בתעמולה שלו באמירה שראש ממשלה עם כתבי אישום לא יכול ולא ראוי להקים ממשלה, ראש הממשלה נתניהו אמר רק דבר אחד: "אני אחיל ריבונות ביהודה ושומרון".

ריבונות מלאה. לא כמו שהוא ניסה לייצר אחר כך. עם הרבה סיסמאות יפות ועם מפת נסיגה של ריבונות רק על יישובים, ושליטה במרחב רק על יישובי הגושים שהשמאל מכיר בהם.

הוא אמר לנו "ריבונות על כל היישובים", הוא לא אמר מילה על מדינת טרור בלב הארץ, הוא עמד איתי אדוני השר, איתי, כמה פעמים ואמר בצורה גלויה: "ריבונות מלאה על כל היישובים". הוא לא שלח אותנו לעשות תככים ולקבל תככים חזרה מהחתן של נשיא ארצות הברית.

הוא אמר 'תבחרו אותי' ואנחנו בחרנו בו כדי שיביא ריבונות מלאה על כל היישובים.

אדוני השר. הביקור שלך מחזק אותנו ואנחנו בימים קשים מאוד. אנחנו מרגישים מרומים. אני מרגיש באופן אישי שהשתמשו בי. אם אנחנו לא נחיל עכשיו את הריבונות, ריבונות מלאה, עם או בלי ההסכמה של האמריקנים, תהיה כאן בכיה לדורות.

אדוני השר, שלטון בא ושלטון הולך וזו דרך העולם, אבל מה שאנחנו עושים ובונים כאן נשאר לתמיד. הריבונות ברמת הגולן שהנשיא רייגן השתולל כשבגין החיל אותה - נשארת לתמיד, אף אחד לא זוכר מה אמר הנשיא רייגן והאם הוא התנגד או תמך, לא זוכרים מי היה הנשיא אז.

אבל כולם יודעים שהריבונות בגולן שלנו והיא גדלה ופורחת כמו כל אזור אחר וזה מה שאנחנו מצפים.

מכירת יהודה ושומרון תמורת כרטיס טיסה לאבו דאבי או היתר מכירת נשק של ארצות הברית לאיחוד האמירויות כדי לסייע לטראמפ בקמפיין שלו היא כשל ערכי מהמעלה הראשונה.

אנחנו מתדרדרים ברמה הערכית. אם זה נכון שראש הממשלה כפי שפורסם הבוקר, מתכוון לעגן ב'מזכר הבנות' עם הממשל האמריקאי שקובע וישראל מסכימה לזה שהפתרון היחיד לעימות עם ערביי יו"ש יהיה על פי חזון טראמפ להקמת מדינת טרור, זו קריסה מוחלטת, ואנחנו דורשים מראש הממשלה אמירה ברורה והצהרה ברורה שזה לא יהיה כך כי הציבור לא יקבל את זה.

זהו מחטף מאחורי גבו של המחנה הלאומי, לסגת מאמירה כל-כך ברורה של החלת ריבונות ביהודה ושומרון, על זה נבחרנו שלוש פעמים, ולהכניס בדלת האחורית הקמת מדינת טרור בלב הארץ או הקפאת בנייה.

אני אומר לראש הממשלה, בעוד שבוע-שבועיים, אחרי האופוריה שאתה מתבשם בה עם מחמאות של אמנון אברמוביץ' ושל מזכ''ל שלום עכשיו לשעבר ובכירי מרצ, אתה תתעורר ותמצא כי ההכפשות והשנאה אליך משמאל הקיצוני והשמאל של מדינת ישראל יחזרו מהר מאוד, ואז אתה תסתובב אחורה ותחפש את הבייס והמחנה הלאומי.

אדוני ראש הממשלה אם אתה לא תקיים את הבטחת הבחירות שעליה נבחרת ולא תחיל ריבונות, אתה תחפש את הבייס. לצערי אני לא בטוח שתמצא אותו שם.

כי יש גבול לציניות ולהונאה. ומה שיש כאן זו הונאת המאה, ואני אומר את זה לא רק בכאב שלי ושל התושבים שלי. זה הכאב של כל המחנה הלאומי ושל כל אדם הגון במדינה הזו. נתניהו ראש הממשלה שלי אני בחרתי בו, אנחנו פעלנו בשבילו.

אדוני ראש הממשלה, אל תתחבא מאחורי הסינר של ג'ארד קושנר, אתה ראש הממשלה ולא אף פקיד בבית הלבן. האחריות אם חס וחלילה תהיה כאן קריסה מדינית, קריסה ערכית של נסיגה מריבונות, ובמקום זה הקפאות ומדינת טרור בלב הארץ, הדבר הזה יהיה עליך.

מצד שני, אם אתה תחיל ריבונות הזכות העצומה ההיסטורית תהיה שלך. אנחנו אף פעם לא ויתרנו ואנחנו אף פעם לא נוותר יהודה ושומרון.

יהודה ושומרון יהיו תחת ריבונות ישראלית ואני מאחל לך ראש הממשלה שאתה תזכה להיות המנהיג שיוביל אותנו לשם כמו שבן גוריון עשה את זה על ירושלים המערבית, אשכול על ירושלים המזרחית המשוחררת ובגין על רמת הגולן, כך תזכה גם אתה בנימין נתניהו להיות זה שיזכה להחיל את הריבונות על יהודה ושומרון לדורי דורות.