השמאל הקיצוני משבח את נתניהו

מיריב אופנהיימר ועד מרב מיכאלי. השמאל מברך על ההסכם עם איחוד האמירויות וביטול הריבונות.

ערוץ 7 , כ"ט באב תש"פ

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מפרסם הבוקר (רביעי) רשימה חלקית של השבחים שהשמיעו אנשי שמאל על ראש הממשלה בנימין נתניהו לאחר ביטול הריבונות ופרסום ההסכם עם איחוד האמירויות.

"הסכם היסטורי" צייצה ח"כ מרב מיכאלי מממפלגת העבודה. "גם בליכוד מבינים: שטחים תמורת שלום, תקף אפילו לאיחוד האמירויות", צייץ יריב אופנהיימר, לשעבר מזכ"ל תנועת השמאל הקיצוני "שלום עכשיו".

"מעדיף בכל יום הסכמי שלום שתורמים לעתיד ישראל", אמר אורי זכי, דמות בולטת נוספת בשמאל, לשעבר מנכ"ל ''בצלם'' ויור צעירי מרצ, ובן זוגה של ח"כ תמר זנדברג.

אמנון אברמוביץ, אולי הפרשן המזוהה ביותר עם השמאל, העניק גם הוא חיבוק לנתניהו ואמר: "מגיעה ברכה כנה וכפולה לנתניהו, גם על ההליכה בכיוון הנכון, גם על הדחייה של הסיפוח ולמעשה ביטולו".

מיקי גיצין שהיה חבר מועצת העיר תל אביב מטעם מרצ, וכיום מנכ"ל הקרן החדשה לישראל, מבהיר למי שלא הבין: "שימו לב שמעבר להקפאת הסיפוח היחסים קשורים בהקמת מדינה פלסטינית עתידית".

כתב ''הארץ'' חיים לוינסון כתב: "אנחנו השמאלנים יכולים לשבת בפאבים ולהנות מהחיים, יש לנו ראש ממשלה שמקדם את המדיניות שלנו", ואף הוסיף: "נתניהו - שמאל חזק".

"אני מקווה שנתניהו שמח שהצליח לגעת כך בציבור בוחריו", אומר בציניות יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון, "הטענות של נתניהו כי הוא לא זנח את דרך המחנה הלאומי, ככל הנראה לא שכנעו את השמאל הקיצוני. הוא רואה ראש ממשלה שמתנהג כמו שמאל, פועל כמו שמאל, והוא מחבק אותו בתמורה".

עוד מוסיף דגן: "אם ראש הממשלה סבור שהוא מנהיג המחנה הלאומי, אני קורא לו להתנהג כמו מנהיג המחנה הלאומי, לעצור את הפארסה הזו, ולהחיל את הריבונות על יהודה ושומרון כפי שהבטיח ב-3 מערכות בחירות ברציפות לקהל הבוחרים שלו".