אלי כהן
אלי כהן צילום: קובי ריכטר/TPS

שר המודיעין ח"כ אלי כהן מהליכוד מעדכן הבוקר (רביעי) על קיומם של מגעים בין ישראל לסודן על אף הכחשת שר החוץ הסודני.

"ההסכם עם איחוד האמירויות הוא רק הסנונית הראשונה", אמר כהן לחדשות הבוקר בערוץ קשת 12, "יש מגעים עם סודן, לפני חצי שנה ראש הממשלה ערך פגישה היסטורית עם שליט סודן.

'דובר שר החוץ הסודני אמר שאין שום סיבה לעוינות בין ישראל לסודן, נהפוך הוא. יבואו הסכמים נוספים, גם עם מדינות נוספות במפרץ וגם עם מדינות באפריקה".

לדברי כהן, "ככל שיהיה הסכם שלום הוא צריך לכלול ויכלול גם את סוגיית החזרת המסתננים מישראל חזרה לסודן. לא היו עדיין דיבורים על מספרים, זה יקרה ככל שהמגעים יתקדמו ונגיע לשלב של חתימה על הסכם".

כהן מכחיש כי במסגרת הסכם השלום עם איחוד האמירויות יסופק למדינה נשק שיפגע בעליונות הצבאית של צה"ל באיזור. "ישראל לא נתנה לכך שום הסכמה - לא בקריצה, לא בכתב ולא בעל פה. ההסכם עם איחוד האמירויות לא כולל שום סיכום לעניין מכירת נשק שיפר את האיזון ואת העליונות הצבאית של מדינת ישראל באיזור.

''ישראל היא אחת המדינות המאויימות ביותר, לא רק במזרח התיכון אלא בעולם כולו, ויש סיכום בין ארצות הברית לבינינו על כך שהיתרון הצבאי והטכנולוגי שלנו יישמר", הוסיף כהן.

"גם לישראל יש טכנולוגיה צבאית משמעותית והיא מכבדת בקשות של ארצות הברית, בת בריתנו, שלא למכור אותה למדינות כאלה ואחרות", המשיך כהן, "הטכנולוגיות האלה יכולות להכניס לישראל מיליארדי דולרים ואנחנו נמנעים מלמכור אותן. מדובר בקשר אסטרטגי בין ארצות הברית לישראל. לא מעט זמן שמדינות אחרות חוץ מהאמירויות רוצות את ה-F-35 וכלי נשק אחרים, אבל יש סיכום עם ארצות הברית שהעליונות שלנו תישאר".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו