ה"איסלאמופובית הגאה" זכתה בפריימריז

מועמדת רפובליקנית שכינתה את האיסלאם "סרטן בחברה" והגדירה את עצמה "איסלאמופובית גאה" זכתה בפריימריז בפלורידה.

ניסן צור - ערוץ 7 , כ"ט באב תש"פ | עודכן: 15:49

לורה לומר
לורה לומר
צילום: רויטרס

לורה לומר, חברת המפלגה הרפובליקנית שהתפרסמה לאחר שתקפה בחריפות את האיסלאם הקיצוני ואף הורחקה מטוויטר וחברת הנסיעות "אובר" בעקבות התבטאויותיה נגד האיסלאם, זכתה בפריימריז בפלורידה ותייצג את המפלגה הרפובליקנית בקונגרס.

לומר, המגדירה את עצמה כ"איסלאמופובית גאה" כינתה בעבר את האיסלאם הקיצוני "סרטן בחברה" והשתמשה בביטויים קשים נוספים כנגד דת האיסלאם.

בשנת 2018 היא הורחקה לצמיתות משימוש ברשת החברתית טוויטר לאחר שהואשמה ב"הפרה של חוקים נגד ביטויי שנאה" והגיבה כאשר אזקה את עצמה לדלת הכניסה למשרדי החברה.

היא גם הורחקה לצמיתות משימוש באפלקציית הנסיעות "אובר" לאחר שפירסמה ברשתות החברתיות כי "איחרה לפגישה מאחר ולא הצליחה למצוא נהג מונית לא מוסלמי". בהודעה שפירסמה כתבה לומר כי "מישהו צריך להמציא צורה לא-איסלאמית של "אובר" כי אני לעולם לא ארצה לתמוך בעוד נהג מהגר מוסלמי".

לומר גם הורחקה משימוש באפליקציות כמו שירות התשלומים "פייפל" וכן ממוסדות תרבות לאחר שבשנת 2017 התפרצה לבמה באמצע הצגה של שייקספיר על מנת לצעוק לקהל ההמום "עצרו הנורמליזציה של אלימות פוליטית נגד הימין! זה לא מקובל!".

לאחר שנודע על נצחונה בפריימריז, התגאתה לומר כי זכתה בתמיכתו של הנשיא טראמפ לדבריה, וציטטה את ההודעה ששלח אליה כשכתב "כל הכבוד לורה. יש לך סיכויים נהדרים נגד הבובה של ננסי פלוסי!".

לאחר מכן פירסם הנשיא מספר ציוצים נוספים בהם סיפר על בחירתה של לומר בפריימריז בפלורידה ואיחל לה הצלחה.