אם תרצו, נבצע ריבונות

למה באמת הימין לא מקבל סדר יום ימני אמיתי? תגובה למתן פלג - יו"ר אם תרצו.

יוסי דגן , כ"ט באב תש"פ

נתניהו ודגן
נתניהו ודגן
הליכוד שלי

"למה אתה בוחר ימין ומקבל שמאל?" ככה נקרא ספרו הכמעט-המצוין של ארז תדמור.

למה באמת הימין לא מקבל סדר יום ימני אמיתי? כי הציבור בוחר פעם אחר פעם בימין, אבל אחרי הבחירות כוחות ולחצים מעמדות הכוח של השמאל משפיעים עמוקות על הממשלה, כבר עשרות שנים. ככה מסביר בבהירות תדמור בספרו.

ולמה הספר רק 'כמעט' מצוין? כי הוא עושה הנחות לראש הממשלה נתניהו, שהבעיה החוזרת הזאת לא פוסחת עליו, בלשון המעטה.

אינני 'ביביסט' אך גם לא אנטי-ביבי. בניגוד לאחרים, אני לא מגדיר את הזהות שלי לפי רמת הנאמנות לנתניהו.

ראש הממשלה מכיר אותי מקרוב, כפעיל ארץ ישראל, מזה שנים. אני מכבד אותו מאד וסייעתי לו רבות. אנחנו כציבור נשכבים על הגדר עבור שלטון הימין בכל מערכה.

בשלוש מערכות הבחירות שהתקיימו בשנה האחרונה, גייסנו במאמץ רב בין 800 ל1,500 מתנדבים בכל פעם - לערי המרכז והשפלה.

שטפנו את הרחובות, ודפקנו בדלתות כדי להוציא מצביעים. ניצחנו את השמאל שלוש פעמים באמצעות הבטחת בחירות מרכזית מפיו של נתניהו: ריבונות ישראלית - ריבונות מלאה על כל ישובי יהודה ושומרון.

באותה מידה בדיוק, כשצריך "לדפוק על השולחן" ולהלחם על ארץ ישראל - זהו השיקול המרכזי, וככה גם צריך להיות.

אחרי 120 לא ישאלו אותנו אם היינו בעד ביבי או נגדו. ישאלו אותנו מה עשינו למען העם הזה והארץ הזו בתקופה כה הרת גורל למדינת ישראל ולעם היהודי.

מתן פלג, איש יקר ועתיר זכויות (וגילוי נאות: גם ידיד אישי שלי), מציג את "תכנית המאה" כאילו היא איזה חזון שירד מהשמים ומבקר אותי על שיצאתי נגדה. כאילו תכנית המאה, שמזכירה עשרות פעמים את הביטוי הפסול 'מדינה פלסטינית' (מדינת טרור בלב הארץ) כחלק מתכנית עבודה – היא היא הריבונות הישראלית המיוחלת, אותה העלינו לסדר היום עוד לפני היבחרות הנשיא טראמפ.

במרכז הליכוד העברנו - פה אחד - החלטה לקידום הריבונות הישראלית כבר ב2018, עוד לפני שג'ראד קושניר שירטט עבורנו מפות נסיגה ומובלעות. לא סתם נתניהו אימץ תכנית זו כדגל.

מזה כ-8 שנים אני, באופן אישי, יחד עם תנועת הריבונות בראשות הנשים היקרות נדיה מטר ויהודית קצובר ועוד ראשי רשויות ושותפים נוספים, פועלים להחלת הריבונות הישראלית. כשנתניהו חיפש את החזון שיאחד את המחנה הלאומי סביבו על אף הקשיים הידועים, הוא בנה בדיוק על המהלכים הממושכים הללו.

לכן נתניהו קרא לחברי ולי לפני הבחירות והודיע, באמצעותי, לציבור שתהיה ריבונות מלאה - על כל הישובים, בכדי שנתגייס כולנו להצלחתו. לכן הגיע לשומרון והצהיר זאת קבל עם ומצלמה.

ביום הבחירות, תוך כדי פעילות השטח של המתנדבים, הוא הודה לי על הפעילות והודיע בשידור חי בשיחה עימי: "מנצחים ומחילים ריבונות!". למה כל זה קרה? כי אנו עקביים וחדים. כך נתניהו הבין שזה רצון הציבור העמוק ביותר וזה מה שיאחד את הימין.

האם באמת מתן, שנלחם באופן מעורר הערכה נגד מוקדי הלחץ של השמאל, רוצה לבחור ימין ולקבל שמאל?

אנחנו יצוקים כסלע. דרכנו ברורה לפני 'תכנית המאה' ולאחריה. לא למדינת טרור בלב הארץ, כן להחלת הריבונות על כלל הישובים הישראלים. לשם כך יצאתי לוושינגטון, ישבתי עם נתניהו, וב"ה מנענו באותו מעמד חגיגי וחלון הזדמנות היסטורי, הצהרה על מדינה פלסטינית ומיחזור של הטעות הקשה שבוצעה בכנס הרצליה ב2009 – שאת נזקיה אנו חווים עד היום.

אנחנו, ציבור נאמני ארץ ישראל ברחבי המדינה והמתיישבים ביו"ש, עקביים מאד. לצערי נתניהו בוחר בפספוס המאה. הוא בוחר באקט מבורך מאד לכשעצמו, ובעל ערך אסטרטגי ודיפלומטי מול העולם הערבי, אך תולה זאת מרצונו במכירת ארץ ישראל לפי מתווה קושניר שמאחורי הסינר שלו הוא מתחבא כעת. במקום לנהוג כמו בגין, שלא חיכה לאישור מהאמריקאים (כפי שבן גוריון אשכול לא חיכו להם) הוא מוותר כלאחר יד על ריבונות ישראלית על ארץ התנ"ך, על הישובים הנפלאים, שיכולה להיות מציאות חיים לעם היהודי אחרי אלפיים שנה.

האם מתן באמת רוצה לבחור ריבונות ישראלית ולקבל מהלכים אחרים (מבורכים!) בתחום הדיפלומטיה שיכולים להגיע בלי התבנית הקבועה של השמאל, שמרגיל אותנו ל'מחירים כואבים'?

אנו נמשיך להיאחז בארץ הזו, ככה, בפשטות וישרות. לקדם עוד כביש ועוד כיכר, עוד שכונה ועוד תשתית. כן, נבנה את הכוח של ההתיישבות בשלטון, נדרוש ריבונות ישראלית מלאה, ונבצע את חזון הציונות בכלים מדיניים כרצון הציבור, שרוצה סוף סוף לבחור ימין – ולקבל ימין. מתן ידידי, אם תרצו ריבונות ישראלית, אם תרצו לבחור ימין ולקבל ימין – אין זו אגדה.