ח"כ מתן כהנא: להשוות את תנאי המשרתים לחיילי העורף

בעקבות פניית ח"כ כהנא מבהירה רשות השירות הלאומי: "נעשו פעולות רבות להשוואת תנאי מתנדבי השירות הלאומי לחיילים עורפיים בצה"ל".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ט באב תש"פ

מתן כהנא
מתן כהנא
צילום: Flash90

בעקבות פניות שהגיעו ללשכתו, פנה לפני מספר שבועות ח"כ כהנא לרשות לשירות לאומי לשם בדיקת התנאים להם זכאים המתנדבים בשירות הלאומי אזרחי.

בתשובה לשאילתה שהגיש השיבה לו הרשות כי התנאים להם זכאים חיילים עורפיים בצה"ל כמעט שווים למתנדבים לשירות לאומי. מדובר בתנאים שונים כגון מענק, פיקדון, שנת לימודים חינם, ביטוחים שונים וכיוצ"ב.

ח"כ כהנא מסר בתגובה, "אני שמח על ההבהרות החשובות מטעם הרשות. לאחרונה פנו אלי מספר הורים עם טענות שונות על פגיעה בזכויות של ילדיהם במהלך שנת ההתנדבות. אני יודע כי קיימים עדיין מספר פערים עד להשוואה מוחלטת ומחובתי להמשיך ולדאוג שכל המתנדבים יהיו זכאים למעטפת בסיסית לזמן השירות ולחיים שאחרי. כל מי שנכנס מתחת לאלונקה של החברה הישראלית זכאי לתמיכה הזו בזכות ולא בחסד"

ראובן פינסקי מנכ"ל רשות השירות הלאומי אזרחי הוסיף, "אנו עסוקים רבות בשנים האחרונות בניסיון להשוות ככל הניתן את תנאיהם של מתנדבי ומתנדבות השירות הלאומי אזרחי לתנאים של חייל עורפי. בנות ובני השירות הלאומי אזרחי נמצאים בחוד החנית של החוסן החברתי אזרחי וראויות על כך לכל הוקרה והערכה. נמשיך לפעול לשפר את תנאי המתנדבות והמתנדבים למען המדינה והחברה".