דולב חיים מסורי:
"את השיר כתבתי כשהרגשתי שכבר אין תקווה"

להקת "החברים משער יפו" הוציאה היום שיר חדש. כותב השיר שוחח עם ערוץ 7: "ישבתי עם הגיטרה והתחלתי לנגן והמילים יצאו מאליהן".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ט באב תש"פ

"אם אני מאמין בה' אני מאמין בעצמי", כך נפתח השיר שכתב דולב חיים מסורי לפני כשנה כשהיה בתקופה קשה בחייו.

מסורי, חבר בלהקת "החברים משער יפו" סיפר בשיחה עם ערוץ 7 על השיר "אם אני מאמין", שכתב לפני כשנה ומתפרסם לראשונה הערב (רביעי).

"את השיר כתבתי בשנה שעברה", סיפר. "היינו בטיול בצפון וישבתי במושב האחורי עם הגיטרה, ולמרות שזה היה טיול ושמחנו, הלב שלי היה ממש סגור".

"הייתי אחרי תקופה לא פשוטה בכלל", אמר מסורי. "כמה חודשים של עומס שהצטבר מכל מיני חוויות. זאת הייתה תקופה שממש הרגשתי שאני לא רואה תקווה, שאני לא מבין מאיפה תצמח הישועה, שאני לא מצליח אפילו לדמיין את הסיכוי שיהיה טוב".

הוא המשיך, "אבל בגלל שאני הולך עם רבי נחמן, באופן טבעי לומדים לחפש עם הלב את המילים הנכונות. למצוא איזה פתח של ישועה. ואז ישבתי עם הגיטרה והתחלתי לנגן והמילים יצאו מאליהן. אז כמובן מהר כתבתי את המילים וככה יצא השיר הזה לעולם. גם המילים וגם הלחן באו במקום".

מסורי, בן 27 ותושב עתניאל, הקים יחד עם חבריו מישיבת עתניאל, אור יהודה קלר ושמואל פרדניק, את להקת "החברים משער יפו".

החברים משער יפו. מימין: אור קלר, דולב חיים מסורי, שמואל פרדניק
צילום: יונה ברודר

את השיר מבצעים שלושתם, כאשר את ההקלטה, העיבוד, ההפקה, המיקס והמאסטרינג עשה פרדניק.

"התחברנו בישיבה", סיפר מסורי. "עם השנים בהן היינו מנגנים יחד, התחלנו לנגן שלושתנו בשער יפו באופן קבוע. באיזשהו שלב החלטנו לקחת את זה כמה צעדים קדימה והתחלנו להופיע בעוד מקומות ולהוציא את השירים בצורה מסודרת. זה השיר השני שאנחנו מוציאים ובהופעות אנחנו שרים עוד שירים שלנו".

לדבריו, הנגינה שלהם בשער יפו היא שנתנה להם את המרץ להתקדם ללהקה מקצועית. "הדבר המדהים שראינו", אמר, "שלא משנה מתי ובאיזה שעה, אנשים פשוט מתקבצים ומתיישבים ורוקדים איתנו. זה מה שנתן לנו את הדרייב".

לסיכום אמר מסורי כי הוא רוצה שהשיר הזה יתן תקווה למי שמרגיש שאיבד אותה. "הבנו שאנחנו רוצים לנקות את הציניות מהשירים שלנו ולהביא שירים של נחמה", אמר. "אם יש מישהו שמרגיש לחוץ וסגור, ושהוא לא רואה את הגשר שיכול לחצות איתו את התהום שנפרסת לפניו, אז שהמילים האלה יהיו כמו 'מים קרים על נפש עייפה'. שהמילים יתנו לו תקווה ויחזקו אותו".