יואב גלנט
יואב גלנט צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

שר החינוך יואב גלנט יורה להסיר תכנים פוגעניים מהתכנית 'היהודים באים' מאתר משרד החינוך, כך עולה ממכתב ששלח יואב פרנקל, ראש מטה השר, למנכ"ל האיחוד הלאומי יהודה ולד.

ולד פנה אל השר וביקש ממנו להוריד את התכנים ונענה במכתב שהוציאה יו"ר המזכירות הפדגוגית שלא הסכימה לבקשתו וטענה כי עמדתה מתואמת עם השר.

אלא שראש המטה של השר גלנט גורס אחרת. "בסיפא של המכתב נכתב כי עמדתה (של יו"ר המזכירות) הוצגה בפני מנכ"ל משרד החינוך ובפניי. אמירה זו אינה נכונה. עמדתה של יו"ר המזכירות הפדגוגית לא הוצגה בפני השר ולא התקבלה או אושרה על ידו או על ידי מי מטעמו. בראיית השר, ראוי כי כל תוכן המועבר על ידי משרד החינוך יבחן תחת שני תבחינים מרכזיים, האחד הינו המסר המועבר באמצעותו והשני הוא המקור היוצר את התוכן והערכים איתם הוא מזוהה".

לקריאת המכתב המלא לחצו כאן

במכתב נכתב עוד כי "במדינה דמוקרטית ראוי כי יישמר חופש הביטוי של כל אדם ותהיה לו הבמה להביע את דעתו ועמדתו. באשר למערכת החינוך, נדרש לנקוט משנה זהירות ומחובתנו לוודא כי לא ייעשה שימוש בתכנים בעלי מסר או זיהוי פוגעניים כלפי ציבור כלשהו בישראל".

"השר ציין כי הוא רואה לנגד עיניו את ערכי האחדות, השותפות והסובלנות כערכים מובילים במערכת החינוך. לאור האמור לעיל, נראה כי הסרטונים המופיעים באתר אינם עומדים בקריטריונים אותם קבע השר. משרד החינוך יפעל בהתאם לרוח זו ויתרגם אותה לפעולות פרטניות בכל התחומים", כתב פרנקל.

מנכ״ל האיחוד הלאומי יהודה ולד הביע שביעות רצון מתגובת השר. "השר גלנט לא נכנע לעמדת הפקידות במשרדו ונענה לבקשתי להסיר את תכני הסדרה שמזהמת את קודשי ישראל ומפלגת את העם היהודי- וטוב שכך. ההחלטה היא מעשה ממלכתי וחינוכי נכון וראוי ואני מברך אותו על כך".

"אני מאמין ומקווה שהפעם אכן ההחלטה תבוצע ולא תישאר בגדר הצהרה תקשורתית", דברי ולד.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו