אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: istock

התאגדות פעילים פרו פלסטיניים בבריטניה החלה לפעול כנגד סניפי חברת 'אלביט' הפועלים בממלכה, כחלק מפעולותיהם נגד מדינת ישראל.

הפעילים הדביקו מודעות מחאה באזור המפעל של 'אלביט', ריססו גרפיטי ואף פרצו למשרדי החברה והשחיתו אותם.

מדובר בקבוצת Palestine Action המאגדת רשת של ארגונים פרו פלסטיניים בבריטניה, הפועלת נגד מדינת ישראל באמצעות קידום BDS ופעולות נוספות.

הקבוצה השיקה את פעילותה בסוף חודש ביולי במטרה לפעול נגד שיתוף פעולה של חברות בריטיות עם מה שהם מכנים 'משטר האפרטהייד של מדינת ישראל'.

'אלביט', בעלת עשרה סניפים בבריטניה, זכתה לכבוד המפוקפק בשל הקשר ההדוק שלה לצה"ל ומזה למעלה משבועיים סובלת מנחת ידה של הקבוצה המדוברת.

במסגרת הפעילות, הדביקו פעילי הקבוצה מודעות מחאה בתחנות אוטובוס ב'אולדהם', שם ממוקם מפעל של 'אלביט', ועל אוטובוסים בלונדון.

בנוסף, החלו הפעילים להתפרץ לתוך משרדי חברת 'אלביט' ולנסות לפגוע בהם. ההשחתה תועדה בשידור חי ועל פי הצילומים הפורעים לא נעצרו. אחת הפעילות אף ציינה כי דבר לא פורסם מטעם אלביט.

בפרסומי הקבוצה בפייסבוק נכתב כי הם ימשיכו להפר את החוק כדי להיאבק באלביט, ומעשיהם עד כה הם רק ההתחלה בפעילות שתלך ותחריף.

זו לא הפעם הראשונה שחברת אלביט מותקפת על פעילותה, וגם לאורך השנים האחרונות התבצעו פעולות מחאה כנגדה.

גלעד אך מנכ"ל ארגון 'עד כאן' מסר "כנגד מדינת ישראל פועלים שלל ארגונים אנטי ישראליים, הן בארץ והן בחו"ל. יש להוקיע את הארגונים הללו, לעצור את פעולותיהם לאלתר ולהילחם בהם עד שיפסיקו להשחיר את מדינת ישראל ואזרחיה בפני מדינות העולם".

"אני קורא לשגרירה החדשה של ישראל בלונדון, ציפי חוטובלי, פעלי להגנת זרועותיה של ישראל בבריטניה, ואל תתני לקומץ פעילים להשתלט על השיח ועל דרך הצגת ישראל בממלכה המאוחדת", הוסיף אך.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו