נדחה ערעור הדפוס שסירב להדפיס חומרים להט"ביים

‏בית המשפט המחוזי בב"ש דחה את הערעור שהגיש בית הדפוס "צבע הקשת", שסירב להדפיס פלאיירים עבור הלהט"בים באוניברסיטת בן גוריון.

ערוץ 7 , ל' באב תש"פ

נדחה ערעור הדפוס שסירב להדפיס חומרים להט"ביים-ערוץ 7
דפוס 'צבע הקשת' בבאר שבע
צילום: ללא

בית המשפט המחוזי בבאר שבע, השופט אריאל ואגו, דחה אתמול (רביעי) את ערעורו של יורם כהן, הבעלים של בית הדפוס "צבע הקשת" בבאר שבע, שנקנס לפני כחצי שנה על סירובו להדפיס חומרים להט"בים עקב מצפונו היהודי והדתי.

כזכור, בחודש אפריל האחרון פסק בית משפט השלום כי על בית הדפוס בבאר שבע, שסירב לייצר חומרים עבור תא הלהט"בים 'האחווה הגאה באוניברסיטת בן גוריון', לשלם פיצוי של רבבות שקלים.

הבקשה נשלחה במייל לבית הדפוס, ובתגובה השיבו הבעלים "איננו עוסקים בחומרי תועבה. יהודים אנחנו!", וסרבו להדפיס את החומרים המבוקשים.

"האגודה לשמירת זכויות הפרט" תבעה את בעלי בית הדפוס, וביהמ"ש השלום בבאר שבע קבע כי בהתנהלותם הם עברו על חוק איסור הפליה.

יממה לאחר פסק הדין נגד בית הדפוס גויס מהציבור כל סכום הפיצוי שנפסק בסך 64,000 ש"ח, בהובלת "האיחוד הלאומי" והרב אביעד גדות.

במקביל, בעלי הדפוס הגישו ערעור על ההחלטה, וכאמור ביהמ"ש המחוזי באר שבע החליט אתמול לדחות את הערעור.

הרב אביעד גדות, ממובילי גיוס סכום הפיצויים, מסר לערוץ 7: "פסק הדין השערורייתי הזה מתאים לסדום, ולא למדינת היהודים. החוק, שמתייחס במקורו לכבוד ולמתן שירות רגיל לכל אדם שנברא בצלם, עוקם בפלפולי סרק והבל ועובד לכדי כפיה חילונית גמורה לייצר מוצרים פסולים שנוגדים את אורח החיים היהודי-דתי. כמובן, לא נמצא דוגמא הפוכה, כי רוח המפקד בבתי המשפט מייצגת את מפלגת מרצ. היהודי הפרטי שיוצא בבוקר לעמל יומו להביא לחם הביתה - הפך לקורבן והציבור מבין שזאת בעיה קשה של כולנו. אני קורא לנבחרי הציבור לא לפחד, להוביל תיקון חקיקה בנושא ולרסן את בית המשפט."