תיעוד: תושב רחביה נעצר לאחר עימות במאהל השמאל

תושב רחביה, פעיל "החולצות הלבנות", נעצר לאחר שלטענתו הותקף באלימות במאהל מפגיני השמאל בבלפור. חבריו: "די לאלימות ולאנרכיה".

ערוץ 7 , ל' באב תש"פ

שלושה תושבי שכונת רחביה, הפעילים במחאת החולצות הלבנות, הגיעו הלילה למאהל מפגיני השמאל ברחוב בלפור על מנת לתעד את חסימות המדרכות וההתנהלות הבלתי חוקית של המפגינים, כהגדרתם.

התיעוד נעשה לקראת עתירה משפטית המתגבשת נגד העירייה שלטענתם לא פועלת למען חייהם של תושבי האזור שסובלים יום יום מההפגנות.

התושבים הספיקו לתעד את החסימה המלאה של המדרכה שנגרמה בעקבות חניה בלתי חוקית והנחת כסאות, מזרונים ועוד ציוד של המפגינים, אך אז לטענתם התנפלו עליהם כמה משוהי המאהל.

לדבריהם, התחיל באיומים וקללות: "יא זבל, אני ארסק לך את הפנים" כולל הצמדות ודחיפות (ללא מסיכות כמובן). כשזה לא הספיק להם החלו שוהי המאהל גם להכות את שלושת הצעירים.

למרבה ההפתעה החליטו השוטרים לעצור אחד מהשלושה, עמנואל ברוש תושב רחביה, ולהשאיר אותו כל הלילה בתחנת המשטרה. זאת בשעה שאיש מתושבי המאהל שהיו מעורבים בעימות לא עוכב ולא הובא לחקירה.

חבריו של ברוש ביקשו במהלך הלילה להגיש תלונה על התקיפות שהיו נגדם ולתת עדות תומכת לטובת העצור, אך לטענתם הם סורבו על ידי המשטרה.

ממחאת "החולצות הלבנות" נמסר בתגובה לאירועים, "מישהו במשטרה החליט לחקור את תושב השכונה על אירוע בו הותקף בעצמו במאהל ההתנחלותי והלא חוקי האלים בלב השכונה. לא יתכן שלא נעצר אף אחד מחבורת האנרכיסטים האלימים מהמאהל הבלתי חוקי בבלפור. די לאלימות ולאנרכיה ברחובות, מי יעשה פה סדר?".

"מי יודע איך זה היה נגמר אם אלה היו אנשים קצת יותר חלשים שבאים לתעד את הפרות החוק של פולשי המאהל? אין דין ואין דיין", הוסיפו