טראמפ ואובמה ראש בראש

הנשיא לשעבר אובמה יצא במתקפה חריפה על טראמפ, שלא נותר חייב: "נבחרתי בעקבות האימה שהותיר אובמה על האמריקאים".

ניסן צור - ערוץ 7 , ל' באב תש"פ

ברק אובמה
ברק אובמה
צילום: רויטרס

הועידה הדמוקרטית: הנשיא לשעבר ברק אובמה יצא במתקפה מילולית חריפה נגד הנשיא טראמפ, ורמז כי הוא אינו מתאים לתפקיד ומתייחס אליו "כאל עוד תוכנית ריאליטי" כדבריו.

הנשיא טראמפ לא נותר חייב ופרסם הודעה בה תקף בחזרה את אובמה וטען כי "הותיר את העם האמריקאי באימה" לאחר סיום הכהונה שלו.

אובמה נשא את הנאום שלו ממוזיאון המהפכה האמריקאית בפילדלפיה ואמר כי "קרוב לארבע שנים הוא לא גילה שום עניין בעבודה. , שום עניין למצוא דרך משותפת, שום עניין להשתמש בכוחו המדהים של משרדו כדי לעזור למישהו מלבד לעצמו וחבריו, שום עניין להתייחס לנשיאות כמשהו מלבד תוכנית ריאליטי נוספת שהוא יכול להשתמש בה בכדי לקבל את תשומת הלב בה הוא משתוקק. דונלד טראמפ לא צמח לתפקיד, כי הוא לא יכול".

אובמה גם שיבח את המועמד הדמוקרטי ג'ו ביידן במילים "חבר ואח", הומשיך לתקוף את טראמפ ובכירי הממשל הנוכחי כשאמר כי "אל תתנו להם לקחת מכם את הכוח. אל תתנו להם לקחת מכם את הדמוקרטיה שלכם".

אלא שהנשיא הנוכחי, כצפוי, לא נותר חייב זמן רב. במהלך מסיבת עיתונאים בבית הלבן נשאל טראמפ לגבי דברי קודמו בתפקיד. "אני רואה את הזוועה שהוא הותיר לנו ואת טיפשות העסקאות שהוא עשה. תראה עד כמה הוא היה גרוע, עד כמה הוא היה נשיא לא יעיל. הוא היה כל כך לא יעיל, כל כך נורא. הנשיא אובמה לא עשה עבודה טובה, והסיבה שאני כאן היא בגלל הנשיא אובמה וג'ו ביידן. הם עשו עבודה כל כך גרועה שאני עומד לפניכם כעת כנשיא".

בציוץ שהוסיף לאחר מכן כתב טראמפ: "ברוכים הבא, ברק והילררי המושחתת. נתראה בשדה הקרב!".