ענת מלמוד לערוץ 7: הדלק שלי הוא לפצח פחדים

אחרי סינגל מוצלח ששחררה לפני כמה חודשים, ענת מלמוד מביאה לנו הפעם דואט. "משהו בצ'אקרת שיתופי הפעולה שבי נפתח"

אריאל פייגלין - ערוץ 7 , ל' באב תש"פ

ענת מלמוד לערוץ 7: הדלק שלי הוא לפצח פחדים-ערוץ 7
ענת מלמוד ולירון אטיה
צילום: רינת אטיה

אני חושב שזה היה בסוף התיכון, כשישבנו באוטו אני וחבר בנסיעה כלשהי, ואז הוא שם שיר של זמרת שלא הכרתי ואמר לי "תקשיב, אתה חייב לשמוע את זה".

הזמרת הלא מוכרת הייתה ענת מלמוד, במקור מרמת מגשימים שבגולן, והשיר היה 'ניגון', הסינגל הראשון שלה. הוא צדק, הייתי חייב לשמוע את זה.

מאז היא כבר הספיקה להוציא אלבום ולצבור קילומטראז' הופעות ואירוחים מרשים, אבל כשלפני שבוע היא הוציאה שיר חדש בדואט עם לירון אטיה ('הפיל הכחול' בשבילכם'), ידעתי שהגיע הזמן הזמן לדבר איתה, לשאול כמה שאלות.

"לירון ואני הכרנו דרך המוזיקה אחד של השני" היא עונה לשאלה מה פתאום דואט באמצע החיים, "בהתחלה עקבנו אחד אחרי השני בפייסבוק, ואז לירון כתב פוסט בפייסבוק שבו הוא שיתף שהוא יוצא לטיול חוצה ארץ, ומי שרוצה הוא יגיע לבקר אותו".

"זו בעצם הייתה הפגישה הראשונה שלנו, הייתי אחת התחנות בדרך, ומאז אנחנו חברים". מניח שאנחנו חייבים תודה לטיולים ספונטניים ופוסטים מקריים על השיר החדש.

ואיך הייתה העבודה המשותפת? הייתה חלוקת עבודה?

"זאת היתה תקופה שבה התחלתי לעבוד עם הליקון", עונה ענת, "‏ומשהו בצ'אקרת שיתופי הפעולה שבי נפתח. היו לי שת"פים לפני, אבל הפעם זה היה במובן של היצירה ‏ולא רק ביצוע, כי המקום של ליצור ממש ביחד זה משהו שהיה לי מחסום בו. ‏עד היום אגב זה לא בהכרח פשוט, ‏אבל זה מסע חדש ומעניין ‏שאני מתפתחת בו".

אם מסתכלים על מילות השיר, קשה לפספס שהבית הראשון נגמר במילים "והפחד בסך הכל דאגה לעצמך". מה קורה שם עם הפחד? אני שואל את ענת, את הסינגל הקודם שלך 'הפחד רוקד' הקדשת כולו לנושא, ועכשיו זה? מה בפחד כל כך שואב אותך?

"הפחד עבורי הוא מנוע לעשייה", כך ענת, "חלק מהדלק שלי בחיים זה לפצח פחדים. אבל לא רק, בשבילי כל חוויה שמזיזה בי משהו יכולה להיות השראה ליצירה".

"את המילים של השיר הזה כתב בעיקר לירון, אבל אני חושבת שהוא הביא פה תובנות עמוקות מאוד. אם יש אמת או אין, זה לא רלוונטי בעיניי, כי אף בנאדם לא מסוגל לתפוס אותה גם ככה".

"לכן" היא מסכמת, "עדיף להיות צנועים כלפי אחרים, מתוך מקום רחב, שמכיל כמה זוויות ומשאיר מקום להקשיב. אפשר לקיים דיאלוג אמיתי ולהתפנות לאהוב".

הסינגל הקודם - הפחד רוקד