"טיקטוק" תפעל נגד אנטישמיות

אפליקציית הסירטונים החברתית נמנעה מהשתתפות בדיונים בכנסת בנושא האנטישמיות, אך תשתף פעולה בנושא עם המשרד לנושאים אסטרטגיים.

ערוץ 7 , ל' באב תש"פ

אפליקציית טיקטוק
אפליקציית טיקטוק
צילום: אייסטוק

החברה המפעילה את אפליקציית הסירטונים "טיקטוק" נמנעה מלשלוח נציג מטעמה לדיונים האחרונים שנערכו בכנסת בנושא האנטישמיות ברשתות.

אולם, הבוקר (חמישי) פורסם ב"ידיעות אחרונות" כי החברה פנתה למשרד לנושאים אסטרטגיים כדי לדון על שיח השנאה והדה־לגיטימציה ברשת.

"הפעולה שאתם עושים לטובת המלחמה נגד שיח שנאה ואנטישמיות היא חשובה", כתבו נציגי הרשת למשרד והוסיפו, "שיח אנטישמי הוא דבר מתועב, ואין לו מקום בפלטפורמה שלנו. אנחנו רוצים להיכנס לדיאלוג איתכם".

בעקבות המכתב יארח בשבועות הקרובים המשרד לנושאים אסטרטגיים מפגש עם טיקטוק בשולחן עגול עם נציגים ממשרדי ממשלה נוספים, וזאת על רקע ביקורת חריפה בישראל שטיקטוק הפכה לבמה להסתה בוטה נגד ישראל ולאנטישמיות.

השרה לנושאים אסטרטגיים אורית פרקש־הכהן אמרה: "אני מעריכה את פניית טיקטוק למשרדי לטובת התנעת שיח משמעותי. התודעה הציבורית והשיח מתקבע היום ברשתות החברתיות, וכוח ההשפעה התודעתי שלהן כמעט בלתי מוגבל. אנחנו פועלים לכך שהרשתות יפסיקו להיות גן עדן של שנאה, הסתה ופייק ניוז - גם כדי למנוע פגיעה בלגיטימציה של קיומה של מדינת ישראל, וגם משום שעם הכוח מגיעה האחריות".