מרכז השליטה
מרכז השליטה צילום: עירית אלעד

העיר אלעד שהוגדרה 'אדומה' לאורך תקופה ממושכת בשל שיעורי התחלואה הגבוהים בנגיף הקורונה הפכה בימים האחרונים ל'כתומה'.

בעירית אלעד סיפרו כי כחלק מהמאמצים לשטח את עקומת התחלואה נמשכת פעילות ההסברה על ידי מרכז השליטה, והיא מבוצעת על ידי מחלקת הדוברות העירונית.

"מידי שבוע נדונים הצרכים ההסברתיים, והמסרים מותאמים על פי אותם צרכים", סיפרו בדוברות העיריה. "כך למשל כאשר התברר כי ישנם תושבים שאינם חוששים מהדבקת בני המשפחה מקורונה, פורסמו ציטוטים מחולים תושבי העיר שהחלימו, ולמרות זאת הם סובלים מתופעות לוואי שנותרו ללוות אותם עד היום.

"בימים אלה יוצאים במטה בהסברה על כך שגורל התפילות בימים הנוראים תלוי בדירוג העירוני המושפע ממספר החולים ועל כן יש להקפיד ביתר שאת על הכללים שאמורים להפחית את סיכוי ההידבקויות".

במסגרת הפעילות הוקם מרכז סיוע למשפחות החולים. "במהלך הימים האחרונים מונו מספר רכזי קהילות, הנמצאים בקשר עם משפחות החולים, על מנת לברר בכל העת את מצב המשפחות, ולדאוג לסיוע אם נדרש. כמו כן, פועלים הרכזים במרכז השליטה כדי לזרז פינוי חולים למלוניות על פי הצורך ועל פי האישורים הניתנים".

כך גם בוצעה השבוע חלוקת מוצרי מזון ומשחקים למשפחות חולים שלא היה באפשרותן להתפנות למלוניות, וזאת במסגרת שיתוף הפעולה של העירייה ופיקוד העורף.

"מדובר בחבילות בשווי קרוב לאלף שקל כל אחת, והן מחולקות לאחר פילוח שמתבצע על ידי מרכז השליטה בשיתוף האגף לשירותים חברתיים, וממפה את הצרכים של המשפחות ואת אלה הנדרשים לסיוע".

ראש העיר ישראל פרוש אמר, "אנחנו מעריכים מאוד את תושבי העיר שמקפידים על ההנחיות. בכל יציאה לרחוב אנחנו רואים את כל התושבים עם מסכות, וזה חשוב מאוד. אנחנו מגלים אופטימיות זהירה עם ההפחתה במספר החולים, אבל מבינים כי מדובר במצב שיכול להשתנות בכל יום, ולכן אנחנו קוראים לתושבים להמשיך להקפיד על ההנחיות".