המתנדבות בארגון
המתנדבות בארגון צילום: באדיבות "עזרת נשים"

מועצת שרותי החרום הרפואיים של מדינת ניו יורק העניקה לקבוצת "עזרת נשים" את האישור המיוחל להפעלת אמבולנס, כך דיווח העיתון היהודי ״פורוורד״.

בשנה שעברה דחתה מועצת שירותי החירום בקשה דומה של הארגון אולם הפעילות לא ויתרו והפעם הצליחו לשכנע את חברי המועצה בנחיצות השירות שהן מציעות.

"אנחנו מקוות שזהו סופו של מסע ארוך", אמרה לעיתון לאה פראייר לוין, האחראית על קשרי קהילה בארגון. "אנחנו מאוד מתרגשות. חלמנו על זה הרגע הזה זמן רב".

"עזרת נשים" נוסד ב–2014 על ידי נשים אורתודוקסיות מברוקלין כמעין מקבילה נשית לארגון "הצלה" המוכר יותר, שמספק אף הוא שרותי חרום רפואיים. ״הצלה״ הוקם לפני עשרות שנים ומשמש כשירות החירום הרפואי המרכזי בקהילות חרדיות רבות. צוותי החירום שלו מורכבים ברובם מגברים.

הרעיון שבבסיס שרות חרום רפואי על טהרת הנשים הוא לתת מענה לצרכיהן של נשים אדוקות שמטעמי צניעות אינן חשות בנוח לקבל טיפול רפואי מצוות המורכב מגברים בלבד.

הארגון מונה כבר כ-40 מתנדבות ופועל בשכונות בורו פארק ופלאטבוש שבברוקלין, אולם עד עתה היעדר האישור להפעלת אמבולנסים הגביל מאוד את השירותים שמתנדבות "עזרת נשים" היו מסוגלות לספק.