נמצא הפתרון לשירות הלאומי, היל"ה, קרב ועוד

המתווה יאפשר את המשך הפעלת תכניות חינוך המשלימות הנדרשות לשם פתיחת שנת הלימודים במועד

ערוץ 7 , ל' באב תש"פ

נמצא הפתרון לשירות הלאומי, היל"ה, קרב ועוד-ערוץ 7
יואב גלנט
צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

שרי האוצר והחינוך סיכמו על מתווה תקציבי שיאפשר את המשך הפעלת תוכניות החינוך המשלימות לשנת הלימודים תשפ"א.

מדובר בתכנית הצהרונים, תכנית היל"ה לילדים ונוער בסיכון, תכנית מיל"ת, תכנית קרב, הפעלת בנות השירות לאומי, תוכניות לנוער עם צרכים מיוחדים ועוד. הסכום שהוקצה לנושא הוא 1.15 מיליארד שקל.

בהתאם לכך הוגשה הצעת החלטה להבטחת פעילות הצהרונים גם בשנת הלימודים תשפ״א, שתעלה לדיון בממשלה ביום ראשון הקרוב.

שר האוצר ישראל כ"ץ אמר: "אני רואה חשיבות רבה בחינוך המשלים ושמח לבשר שמצאנו פתרון שיאפשר את הפעלת התוכניות החשובות הללו, בפתיחת שנת הלימודים תשפ"א באחד בספטמבר". לדברי כ"ץ, "המתווה עליו עבדנו במשרדי האוצר והחינוך יתן מענה תעסוקתי לאלפי אנשי הוראה העוסקים בתוכניות חשובות אלו, לצד מענה חינוכי לעשרות אלפי ילדים בישראל".

"בשעה המורכבת הזאת, עלינו למצוא פתרונות ולאפשר את פתיחת המשק כדי להניע את הכלכלה הישראלית. פעילות מלאה של מערכת החינוך תאפשר למיליוני הורים בישראל לצאת לעבודה – כדי לסייע לצמיחת המשק והכלכלה", הוסיף.

שר החינוך יואב גלנט אמר כי "שנת הלימודים תשפ"א תיפתח באחד בספטמבר. החינוך המשלים הוא נדבך משמעותי וחיוני בפעילותה של מערכת החינוך. תכניות כמו קרב, היל"ה, מיל"ת ועוד רבות וטובות היו וימשיכו להיות עוגן חינוכי וחברתי עבור עשרות אלפי ילדים ובני נוער. מתן הזדמנות שווה לכל ילד וילדה מכל מקום ומכל מגזר ברחבי ישראל הינה ציווי חברתי וערך לאומי עבורי".

"בשעות האחרונות הצלחנו להגיע לסיכום בין משרדי החינוך והאוצר, אשר יבטיח את המשך פעילותם החשובה של תכניות החינוך המשלים ואת סבסוד הצהרונים. שיתוף הפעולה בין משרדי החינוך והאוצר מוכיח את עצמו פעם נוספת. אני מודה לשר האוצר, ישראל כץ, ולאנשי משרדו על שותפות מלאה ועשייה למען התלמידים, עובדי ההוראה וכלל הציבור בישראל", הוסיף גלנט.

ירון לוץ, מנכ"ל האגודה להתנדבות, מסר: "אני מברך על פתרון המשבר ושמח שהוא מאחורינו. תודה לשר האוצר ישראל כץ ולשר החינוך יואב גלנט על הפתרון. תודה לראש הממשלה שנרתם ויזם פגישה חשובה בנושא בשבוע שעבר כדי לקדם את הפתרון. תודה מיוחדת לשר הממונה על השירות הלאומי צחי הנגבי שדחף וקידם את הנושא ולראש הרשות לשירות לאומי ראובן פינסקי שנאבק כל העת כדי לקדם את המענה למשבר. כעת כולנו באגודה להתנדבות מרוכזים במתן הכשרה יעילה ומותאמת עבור כאלף מתנדבים בתחום החינוך כדי שיוכלו להתחיל את שנת הלימודים שבפתח בצורה הטובה ביותר ולהוות ערך מוסף משמעותי באתגרים של מערכת החינוך בשנה זו. מתנדבי השירות הלאומי מהווים את החוסן החברתי של המדינה, בעיקר בעת הזו".

מנכ"ל רשות השירות הלאומי אזרחי, ראובן פינסקי, ברך את השרים על מציאת הפתרון למשבר מתנדבות השירות הלאומי במערכת החינוך. פינסקי פנה להנהלת משרד החינוך בכדי לוודא את יישומו המיידי של המתווה, הנחה את מנהלי העמותות והגופים המוכרים להיערך להכשרת המתנדבים כמתוכנן כבר בשבוע הבא על מנת שלא יהיו עיכובים בהצבתן במקומות השירות עם פתיחת שנת הלימודים.