עמית בן יגאל
עמית בן יגאל צילום: דובר צה"ל

היועץ המשפטי לממשלה הנחה היום את מחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה להגיש בקשה לדיון נוסף ביחס לפסק הדין שניתן בעניין הריסת בית המחבל שביצע בחודש מאי האחרון את הפיגוע בו נרצח לוחם צה"ל, סמ"ר עמית בן יגאל ז"ל.

בהודעה מטעמו של היועמ"ש הודגש כי הבקשה תוגש בהמשך לבקשת הדרג המדיני בנושא, ולאחר שהיועמ"ש הציג בפניהם את הערכתו המקצועית ביחס לסיכויים והסיכונים הכרוכים בבקשה.

במסגרת פסק הדין, שניתן בדעת רוב, בוטל צו ההריסה ביחס לבית, תוך הבהרה כי שמורה למפקד הצבאי סמכותו לפעול לאטימת החדר בו התגורר המפגע.

עוד צוין בהודעה כי "הבקשה לדיון הנוסף תהא תחומה רק לעניין קביעת פסק הדין ביחס לצורך במודעות בני המשפחה המתגוררים בבית המחבל, ולא תעסוק בהלכה הכללית ביחס לשימוש בכלי הריסת בתי מחבלים לצרכי הרתעה, מכוח תקנות ההגנה לשעת חירום".

ח"כ מתן כהנא ציין כי הוא ‏"מברך על החלטת היועמ"ש לממשלה שנענה לבקשתי ובקשת רבים אחרים וביקש לקיים דיון נוסף בפסק הדין שניתן בנוגע להרס ביתו של המחבל שהרג את עמית בן יגאל הי"ד".

"בדיון הקרוב אני אהיה שם. קורא לחברי חברי הכנסת להצטרף אלי ולהגיע לדיון בבית המשפט. יחד נקרא לשופטים לעשות צדק ולחזק את הרתעת צה"ל", הוסיף.

חה״כ משה ארבל בירך ומסר, "לפני כעשרה ימים פניתי ליועמ״ש לממשלה שיודיע לבג"ץ כי לעמדת המדינה יש לקיים דיון נוסף בעניין ההחלטה שלא לאשר את צו ההריסה לבית המחבל שרצח את עמית בן יגאל ז״ל".

"אני מברך את היועמ״ש לממשלה ד״ר אביחי מנדלבליט על החלטתו להיעתר לפנייתי ולפניות נוספות ולאשר הגשת עמדה זו. אני תקווה שבדיון הנוסף בהרכב המורחב הצדק ייעשה והחלטת בית המשפט תשיב את ההרתעה והסמכות לשר הביטחון כפי שנקבע בחוק", הוסיף ארבל.