אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

בעקבות החשד לאונס קבוצתי של נערה בעיר אילת, שר החינוך יואב גלנט הנחה את השירות הפסיכולוגי של המשרד לפעול בשנת הלימודים תשפ"א לחינוך מונע של תופעות פסולות אלו.

"מערכת החינוך, הנהלת משרד החינוך ואני כשר החינוך וכאב לילדים, מזועזעים וכואבים, ואומרים היום אמירה נחרצת וברורה: מערכת החינוך תפעל בכל הכלים העומדים לרשותה, כדי לחנך למניעת עבריינות מסוג זה", אמר השר גלנט.

''נחזק את החינוך, נעצים את כישורי החיים, ונפעל לכך שכל נער ונערה בישראל מבינים לעומק מהם גבולות האסור והמותר, ומהי בשלות והתפתחות תקינה ובריאה", הוסיף השר.

"כישורי חיים" היא תכנית דגל של השירות הפסיכולוגי, וחלק מליבת עבודתם של היועצים החינוכיים. בתכנית משולבים מערכים לשיח עם תלמידים, בנושאים שונים: חוסן נפשי, גלישה מיטבית ומניעת פגיעה ברשתות החברתיות, מניעת עישון, מיניות בריאה ומניעת פגיעה מינית, מניעה השימוש באלכוהול ובסמים ומניעת אובדנות.

התכנית פועלת לאורך כל שכבות הגיל, מגן-י"ב. היא חובה בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים, בהיקף של שעה שבועית אחת. בחטיבה העליונה מהווה התכנית חלק משעת חינוך.

בשנת הלימודים תש"פ נרשמו בשפ"י 3,651 אירועי פגיעה מינית, ולקראת שנת הלימודים הקרובה, כחלק מהתחדשות התכנית, והתאמתה נוכח אירועי השנה האחרונה, ישולבו מערכי שיעור חדשים בנושאי "זהות בהתבגרות", בחינוך למיניות בריאה, בצירוף חומרי למידה והוראה מותאמי גיל.