התפילה בקבר יוסף
התפילה בקבר יוסףצילום: צבי סוכות

פלמ''ח זאבי, בנו של רחבעם זאבי (גנדי) הי"ד, נכנס הלילה (חמישי) לתפילה בקבר יוסף, יחד עם רב השומרון הרב אליקים לבנון, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן וסגנו דוידי בן ציון, מח"ט שומרון אל"מ רועי צוויג וקצין ההגמ"ר רב סרן עזריאל פרלמן.

עם הגעתם למקום גילו המתפללים כי קבר יוסף וסביבתו הושחתו על ידי ערבים. כיורים נותצו וכך גם החלונות בבית המדרש. הקירות חוררו ונשברו, התאורה הושחתה ובמקום נמצאו שאריות בקת''בים שככל הנראה הושלכו למתחם הקדוש.

הרב אליקים לבנון אמר "השערים לירושלים נמצאים בשכם, דרך שכם מגיעים לירושלים ומשם לכל ארץ ישראל, אנחנו היום במאבק גדול בכל מה שקשור להתגלמות הגאולה. אנחנו נלחמים על קיום תהליך הגאולה, בכל פעם יש עיכובים. יש ריבונות ואז אין ריבונות, מי שמוביל את התהליכים האלו הוא מי שנקרא אצלנו משיח בן יוסף. בסופו של דבר יבוא משיח בן דוד, והוא יאחד את הכל ולו אנחנו מצפים".

יוסי דגן הודה למח"ט שומרון רועי צוויג ולכוחות הביטחון שליוו את הכניסה, "מכאן אפשר לדרוש מהממשלה ללמוד מיוסף הצדיק גבורה, ללמוד מיוסף הצדיק לעמוד מול אומות העולם, ולהיות משביר לנהל גם מול אויבים וגם מול אוהבים. ליוסף הצדיק היה בוודאי הרבה פחות כח משיש לנתניהו מול ארה"ב עם המעמד של ישראל. עליו להחיל את הריבונות בצורה מלאה על כל הישובים, להביא תנופת בנייה ולהגיע למיליון יהודים ביהודה ושומרון''.

ראש מועצת שומרון דרש מנתניהו: ''להפסיק את הרמייה הזו, להפסיק את התרגילים והשטיקים. בצורה פשוטה ללמוד מיוסף הצדיק ולהחיל את הריבונות. אי החלת הריבונות והנסיגה מריבונות היא שמביאה בסוף מקום לברבריות ולהשחתה בקבר יוסף".