עם קפסולות וצמידים: נפתח זמן אלול בישיבת רמת גן

התלמידים הגיעו לישיבה, עברו בדיקת קורונה ולאחר 24 שעות יחלו את הלימוד בבית המדרש בחלוקה לקפסולות על פי הנחיות משרד הבריאות.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ל' באב תש"פ

עם קפסולות וצמידים: נפתח זמן אלול בישיבת רמת גן-ערוץ 7
הכניסה לבית המדרש
צילום: ישיבת רמת גן

בישיבת רמת גן נערכו מראש ללימודים בתקופת ''זמן אלול'', וגיבשו פתרונות שיאפשרו את שגרת הלימודים תחת מגבלות הקורונה ועל פי כל הנחיות משרד הבריאות.

קרוב ל-50 תלמידי שיעור א' הצטרפו לתלמידים הוותיקים יותר והחלו את "זמן אלול" בתנאים המאתגרים של הקפסולות.

התלמידים שהגיעו לישיבה עברו בדיקת קורונה ונכנסו לחדריהם למשך 24 שעות, שם הם משתתפים בהתוועדות ולומדים ב'זום'. לאחר 24 שעות עם קבלת תוצאות הבדיקה יחלו התלמידים ללמוד בקפסולות.

ראש הישיבה הרב יהושע שפירא סיפר מדוע בישיבה מקדימים את יתר הישיבות: ''אנחנו שמחים מאוד להקדים יום אחד כדי לבדוק את עצמנו לקראת שיבה ללימודים. ב"ה הגיעו מקרוב ומרחוק, כל התלמידים, שיעור א' גדול, קרוב ל-50 חבר'ה, כולם בשמחה עצומה להתחיל את אלול למרות האתגרים ואדרבה בכוחות יותר גדולים בשמחה יותר עמוקה, להתחיל את קרבת ה' המיוחדת של החודש הזה: 'אני לדודי ודודי לי', שם אין מחיצות, שם אין עיכובים, שם אין ריחוקים, הכל קרוב ונוגע''.

ראש הישיבה הרב בן ציון אלגאזי, המשמש גם כר"מ שיעור א' הקולט ומגדל את התלמידים החדשים, סיפר ''בסוף זמן קיץ חוותה ישיבת רמת גן הדבקה של כמה עשרות בחורים על אף שנשמרו כללי הקורנה בהקפדה, ערב ט' באב פוזרה הישיבה מי להחלמה ומי לבידוד, אך בבין הזמנים נעשתה היערכות מחודשת להידוק הוראות משרד הבריאות והיום ר"ח אלול חזרה כל הישיבה בעוצמות גדולות עם שיעור א' גדול''.

סמנכ"ל הישיבה, אהרון סעדון, תיאר: ''יום מרגש, לראות ולקלוט כאן את התלמידים החדשים והוותיקים, לראות את הרצון ואהבת התורה שלהם גם בתנאים המורכבים של הקורונה, זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו.

''עברנו זמן קיץ מאתגר, עמדנו בקשר רציף עם אנשי המחוז במשרד הבריאות והפקנו לקחים היכן שהיה צריך. התלמידים הגיעו, לרוב עם ההורים, ישר לבדיקת קורונה מיוחדת. לאחר הבדיקה התלמיד יתכנס בחדרו כאשר אנחנו מכינים להם תכנית מיוחדת של שיעורים והתוועדות חברים בטלפון וזום, ולאחר 24 שעות עם קבלת תוצאות הבדיקה יחזרו לשגרה בקפסולות שלהם. זה יביא למקסימום זהירות ומעקב ומניעת תחלואה חלילה.

''אני רוצה לברך את התלמידים בשנת לימודים טובה ופוריה, שיזכו ללמוד ולהתגדל בתורה ועבודת ה', בטוחני שכאן תחת כנפי הרב יעקב אריאל, הרב יהושע שפירא, הרב בן ציון אלגאזי וצוות הר''מים הם יכולים לקבל המון. שנה טובה", איחל סעדון.טוען....