הורי החמ"ד ישלמו רק על לימודים בפועל

סיכום שהוביל ח"כ אופיר סופר יביא לכך שהורי מוסדות החמ"ד ישלמו רק על שעות תגבור שיילמדו בפועל בשנה הבאה.

ניצן קידר - ערוץ 7 , א' באלול תש"פ

הורי החמ"ד ישלמו רק על לימודים בפועל-ערוץ 7
הורי החמ"ד ונציגי הרשתות עם ח"כ סופר
צילום: דוברות

משבר הקורונה עורר את הורי החמ"ד שזועמים גם בשגרה על התשלומים הגבוהים למוסדות החינוך, לדרוש שינוי במתווה התשלומים בכל הקשור לתקופת הקורונה של תשלומי ההורים על שעות 'תגבור לימודי נוסף' (תל"ן).

חבר הכנסת אופיר סופר (ימינה) הוביל השבוע מתווה חדש לתשלומי ההורים בתקופת הקורונה יחד עם הנהגת הורי החמ"ד וראשי רשתות החינוך.

אם בשנה שעברה גבו הרשתות מההורים תשלומים על שעות שלא ניתנו בפועל, הרי שבשנה הקרובה - אם משרד החינוך יאשר את המתווה - ההורים ישלמו רק על שעות שילדיהם ילמדו בפועל. הגבייה תעשה על רף מקסימלי של 8 שעות, כמעט מחצית מהרף הקודם שעמד על גבייה עבור 15 שעות.

במסגרת הסיכום התחייבו הרשתות כי לכל היותר 25% משעות התגבור יתקיימו באופן מקוון ורוב השיעורים יועברו באופן פרונטלי, בהתאם להוראות משרד הבריאות. בנוסף תוקם גם ועדת חריגים למוסדות שקיים בהם צורך אמיתי לגבייה משמעותית יותר.

ח"כ סופר הסביר לערוץ 7 כי "המתווה נדרש משתי סיבות: האחת העול הכבד על ההורים מבחינת התשלומים והשנייה היא בגלל היכולת השונה - עקב המצב - לממש את השעות האלה מבחינת טכנית".

"הצלחנו להשיב את הנהגת ההורים של החמ"ד יחד עם הנהלות הרשתות עם יו"ר ועדת החינוך ח"כ רם שפע ושם לובנה הסוגייה. הרגשתי שהפערים הם לא כל כך גדולים וניתנים לגישור מהיר. לראשונה התקיים שיח אמיתי בין כל הצדדים והצלחנו לגבש את הנוסחה של תשלום על ביצוע בפועל שהתקבלה על דעת כולם".