צביקה ברוט מגביל את הכניסה לחופי הים, משרד הפנים התערב

ראש עיריית בת ים צביקה ברוט הודיע כי הכניסה לחופי הים תותר רק לתושבי העיר מחשש להדבקות בקורונה עקב צפיפות ועומס רב.

ערוץ 7 , א' באלול תש"פ

צביקה ברוט מגביל את הכניסה לחופי הים, משרד הפנים התערב-ערוץ 7
צביקה ברוט
צילום: שלומי יוסף

בעקבות צפיפות גדולה שמורגשת בשבועות האחרונים בחופי העיר הורה ראש עיריית בת ים צביקה ברוט לאסור כניסה מאורגנת של תושבים מערים אחרות לחופי העיר.

החלטתו של ראש העיר גרמה לסערה ברשתות החברתיות, חלק מהגולשים טענו כי מדובר במהלך נגד הציבור החרדי, אחרים הבהירו כי המהלך מנוגד לחוק.

מאוחר יותר פנתה הממונה על מחוז תל אביב במשרד הפנים לראש עיריית בת ים והבהירה לו כי החלטתו לאסור כניסה של תושבי חוץ לחופי הים בעיר הינה בניגוד לחוק, הנושא אינו בסמכותו ומדובר באפליה פסולה.

"חופי הרחצה הינם משאב ציבורי שעומד לרשות הכלל. משרד הפנים רואה את המקרה בחומרה רבה וימשיך לפעול למניעת אפליה בחופים ובכלל", נמסר מהממונה.

בעיריית בת ים הסבירו את המהלך "בעירייה נחשפו בימים האחרונים לעובדה שבחופי הים - ובפרט החוף הנפרד המשרת את הציבור החרדי - נמצאים מדי יום אלפי תושבים המגיעים באוטובוסים מערים כמו בני ברק, מודיעין עילית, אלעד וריכוזים חרדיים אחרים שחלקם מוגדרים אדומים. גם בחופים הרגילים ישנם אלפי המגיעים מחוץ לבת-ים, ובאחרונה התגלו בחופים חולי קורונה רבים שהדביקו אחרים.

בהתאם להנחיית ראש העיר, יוצבו בכניסה לחוף שוטרים ופקחים אשר לא יאפשרו לאוטובוסים מאורגנים להיכנס למתחמי החוף. בנוסף, תווסת הכניסה לחוף הנפרד ותותר כניסה של 1000 מתרחצים בלבד בכל רגע נתון - בניגוד לאלפים רבים שנמצאים שם עד היום".

"אנו עובדים מסביב לשעון כדי לשמור על בת ים כעיר ירוקה, תוך שיתוף פעולה עם כל הגורמים הרלוונטים ועם תושבי העיר. בכוונתי לעשות הכל בכדי לשמור על בריאות הציבור ואני רואה בחומרה כל התקהלות ואי הנחיה לכללי משרד הבריאות שמצילים חיים", אמר ראש העיר.

"בחוף הים אי אפשר לשמור על ריחוק ואנחנו לא דורשים לחבוש מסיכה, אבל מצד שני גם לא נאפשר לסכן את התושבים שלנו באמצעות צפיפות לא סבירה שנגרמת כתוצאה מהגעת אורחים. יש לנו את רצועת החוף היפה בארץ ואנחנו שמחים מאד לארח תושבים מערים אחרות, אך כפי שאנחנו ממעטים לארח בימים אלה אנשים זרים בבתים שלנו - כך נכון לעשות גם בחופי הים. החופים יישארו פתוחים באופן חופשי לבת-ימים, ואת האורחים נשמח לקבל בעוד כמה חודשים, לאחר שכולנו נעבור את סכנת הקורונה".