הליכוד: מנדלבליט וניסנקורן חייבים תשובות לציבור

האם אבי ניסנקורן גורר את המדינה לבחירות בגלל עסקה סודית עם מנדלבליט שסגר את התיק נגדו? שואלים היום בליכוד.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , א' באלול תש"פ

נתניהו ומנדלבליט
נתניהו ומנדלבליט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בליכוד תוקפים את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ואת שר המשפטים מכחול לבן אבי ניסנקורן.

"האם אבי ניסנקורן גורר את המדינה לבחירות בגלל עסקה סודית עם מנדלבליט שסגר את התיק נגדו?" שואלים בליכוד.

"ניסנקורן מפר את ההסכם הקואליציוני ומסרב להקים ועדה למינוי בכירים בשירות המדינה, לרבות מינויים במשרד המשפטים. עכשיו מתברר שמנדלבליט סגר תיק פלילי נגד ניסנקורן, וניסנקורן לאחר מכן הדיח את מ״מ פרקליט המדינה דן אלדד שהחל לחקור נושאים משפטיים הקשורים למנדלבליט - ומינה במקומו את מנדלבליט שהפסיק את החקירה נגד עצמו".

"מתי החליט מנדלבליט לסגור את התיק נגד ניסנקורן? מדוע הסתירו מנדלבליט וניסנקורן את קיום התיק וסגירתו בפני הציבור, כשמדובר בתפקיד כל כך רגיש כשר המשפטים?

מדוע ניסנקורן לא נתן גילוי נאות לגבי קיום התיק וסגירתו לפני מינויו לשר המשפטים ולפני שהחליט למנות את מנדלבליט כמ״מ פרקליט המדינה".

בליכוד מציינים את הסעיפים בהסכם הקואליציוני שניסנקורן הפר ברגל גסה, כלשון ההודעה, "סעיף 3ג:
״במשך 100 ימים, כל המינויים הזמניים יוארכו - מיד עם כניסתו לתפקיד שר המשפטים ניסנקורן הפר סעיף זה כשלא האריך את כהונתו של דן אלדד ומינה את מנדלבליט במקומו".

"סעיף 3ד: מעבר ל-100 ימים, צוות שוויוני של הליכוד וכחול לבן יגבש בהסכמה כללים לביצוע מינויים בכירים בשירות הציבורי הטעונים אישור הממשלה. כל החלטה שתתקבל בוועדה טעונה הסכמה של שני ראשי הוועדה משני הגושים והוועדה תסיים את עבודתה עד תום 100 הימים" - לדברי הליכוד "אנחנו נמצאים כ-100 ימים אחרי כינון הממשלה וניסנקורן מסרב אפילו להקים את הוועדה, תוך הפרה ברורה של ההסכם הקואליציוני".