ראש עיריית שדרות: מחבלים בעזה מסתובבים חופשי בחסות ממשלת ישראל

"בזמן שאנחנו בחזית אתם גוזרים סרטים על שלום רחוק מכאן, זה חשוב ואסטרטגי אבל לא נותן מענה למצב הקשה שלנו", אמר אלון דוידי.

אורלי הררי - ערוץ 7 , א' באלול תש"פ

אלון דוידי
אלון דוידי
צילום: Photo by Flash90

ראש עיריית שדרות אלון דוידי קורא לראש הממשלה ושר הביטחון לפעול נגד ארגוני הטרור שממשיכים לשגר טילים ובלוני תבערה לעבר ישראל.

"בשבוע שכולם מדברים על שלום תמורת שלום.. לי לא ברור באיזה עולם מדובר. אצלנו יש מלחמה, יש טילים ויש חוסר ביטחון בסיסי לתושבינו. ראש הממשלה ושר הביטחון אתם צריכים להתעורר. תושבי שדרות ועוטף עזה חוטפים טילים ורצים למקלטים.

הילדים שלנו חיים בשגרת חירום בזמן שמחבלי חמאס וג'האד בעזה מסתובבים חופשי בחסות ממשלת ישראל. זה לא מוסרי! זה לא ערכי! ולא ביטחוני! בזמן שאנחנו בחזית אתם גוזרים סרטים על שלום רחוק מכאן, זה חשוב ואסטרטגי אבל לא נותן מענה למצב הקשה שלנו. רגע לפני הכרזות והסכמים, הגיע הזמן לטפל בחיים עצמם, חיי תושבי שדרות והעוטף".

צה"ל חסם היום (שישי) לתנועה כמה צירים בעוטף עזה, סמוך לגדר הגבול זאת בעקבות המתיחות באזור.

העלאת הכוננות בדרום מגיעה לאחר ש-12 רקטות שוגרו במהלך הלילה מרצועת עזה לעבר שדרות, כשבית בעיר נפגע מרקטה.

גג הממ"ד בבית נפגע, בעת שבני המשפחה שהו בו, ובנוסף לכך נפגעו גם פרגולה וקראוון סמוך. צוותי מד"א העניקו טיפול לשלוש נפגעות חרדה בבית שנפגע, כמו גם לאישה בת 52 שנפצעה בגפיים בזמן שרצה למרחב המוגן. בסמוך לשעה 02:30 בלילה נשמעו התרעות צבע אדום גם בניר עם ואיבים. מערכת כיפת ברזל יירטה תשע מהרקטות שנורו משטח הרצועה לעבר ישראל.