כדורגל בעידן קורונה
כדורגל בעידן קורונה iStock

אירופה לא תחכה להן. בעוד חמישה ימים בדיוק יחלו מחזיקת גביע המדינה בכדורגל הפועל באר שבע וסגנית האלופה מכבי חיפה, את דרכיהן במפעל האירופי במסגרת מוקדמות הליגה האירופית ועל פי משחקן הערב זו נגד זו נראה כי שתיהן לא מוכנות לשם.

חמישה ימים לפני המשחק הראשון שלהן בזירה האירופית, ושבוע בדיוק לפני פתיחת עונת 2020/21 בליגת העל בכדורגל, נפגשו הערב (מוצאי שבת) חיפה ובאר שבע למשחק במסגרת משחקי הדירוג של גביע הטוטו, מפעל הכדורגל השלישי בחשיבותו בכדורגל הישראלי.

אולי זו העובדה כי מדובר במשחקי טרום העונה ושחקנים עדיין לא בכושר משחק מלא, אולי זו העובדה שגם המשחק הזה נערך ללא קהל בשל הגבלות הקורונה ואולי זה פשוט כי הן לא מספיק טובות, אך השתיים לא סיפקו משחק גדול.

חיפה אמנם הייתה מעט טובה יותר כשהגיעה ליותר מצבי הבקעה, אך זה בוודאי לא היכולת שמצפים אוהדי חיפה וראשי המועדון מברק בכר, מאמנה של באר שבע לשעבר שזכה איתה בשלוש אליפויות רצופות, שהגיע לאמן את חיפה עם מטרה אחת מאוד ברורה: זכיה באליפות.

אחרי מספר החמצות של חיפה, באר שבע עקצה עם שער בדקה ה-58 של סינטאיהו סלליך, שהגיע מחיפה בקיץ האחרון במה שהיה השער היחידי במשחק.

באר שבע מסיימת את מפעל גביע הטוטו במקום החמישי וחיפה מקום אחד מתחתיה. האם זה גם מה שעתיד לקרות בליגת העל? כנראה שלא אך בינתיים לשתי הקבוצות מצפה הרבה מאוד עבודה לקראת העונה שבפתח.