טל בן חיים מול סכנין הערב
טל בן חיים מול סכנין הערב צילום: באדיבות האתר הרשמי של מכבי ת"א

הראשון בעידן דוניס, השני העונה. עונת 2020/21 בקושי החלה ומכבי ת"א כבר עם תואר שני העונה, כשזכתה הערב (מוצאי שבת) בגביע הטוטו בכדורגל, המפעל השלישי בחשיבותו בכדורגל הישראלי.

למרות שעלו לשחק בהרכב משני במיוחד בשל הסמיכות למשחקה החשוב במסגרת הסיבוב השני של מוקדמות ליגת האלופות השבוע, חרף בקשותיה ממנהלת הליגות בכדורגל, ולמרות חששה ממשחק מול בני סכנין ששניים משחקניה התגלו כחיוביים לנגיף הקורונה, הצליחה הערב מכבי ת"א לזכות בתואר השני שלה העונה, גביע הטוטו בכדורגל בעזרת ה-VAR שאישרה את שני השערים שלה הערב.

67 דקות לקח לאלופה מת"א לעלות ליתרון, כשמתן בלטקסה כבש לזכותה את הראשון שלו במדיה ואת הראשון שלה הערב, ודן ביטון הכפיל בדקה ה-92 בשער בכורה גם כן במדים הצהובים.

הניצחון הערב הוא השני תחת אימונו של דוניס היווני שזוכה בתואר הראשון שלו על הקווים של מכבי, והניצחון הרביעי של מכבי בארבעה משחקים רשמיים עד כה בהם לא ספגו אפילו שער אחד ובכולן ניצחה באותה התוצאה - 0:2, במה שנראה כמו עוד עונה היסטורית בכל הקשור לספיגת שערים.

כעת תוכל מכבי להיערך למשחקה הגורלי והחשוב מול סודובה הליטאית ביום רביעי הקרוב, בדרך אולי לשלב הבתים של ליגת האלופות.

מכבי עושה היסטוריה כשהיא מעפילה לראש טבלת הזוכות בגביע הטוטו עם שבע זכיות, הכי הרבה לקבוצה אחת. סכנין עם הפסד חמישי בגמר גביע הטוטו.