בוגי יעלון
בוגי יעלון צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הרמטכ"ל לשעבר משה בוגי יעלון ממשיך במסע לעבר מחוזות השמאל, ומאמץ את ההשוואה בין תולדות גרמניה הנאצית לתולדות מדינת ישראל.

"ממליץ למפקדי ושוטרי מחוז ירושלים במשטרת ישראל, לקרוא את ספרו של יגאל עילם ממלאי הפקודות", צייץ הבוקר (ראשון) יעלון בחשבון הטוויטר שלו.

נזכיר כי "ממלאי הפקודות" הוא ספר המחבר בין עיסוק בתולדות גרמניה הנאצית וחיפוש פקודת "הפתרון הסופי", לבין כמה פרשיות קשות מתולדות תקומתה של מדינת ישראל.

בתגובה לציוץ הבעייתי הזכיר פרשן חדשות 12 עמית סגל כי הספר "ממלאי הפקודות" עוסק בין היתר בחיסולה השיטתי של יהדות אירופה בידי הנאצים.

העיתונאי שמעון ריקלין כתב לו "ממליץ לך למחוק את הציוץ הזה". גולש נוסף כתב ליעלון "איזו בושה שמטורלל כמוך יושב בכנסת. ירדת לגמרי מהפסים. תתפטר כבר, עזוב את הפוליטיקה, אתה כישלון ענק, זה לא בשבילך, ואולי אחר כך תבין עד כמה היית מגוחך ומטורף ותתנצל".

נציין כי בשנת 1991 כתב ההיסטוריון שלמה אהרונסון, מי שנחשב לאחד מגדולי חוקרי השואה במדינת ישראל והלך לעולמו לפני מספר חודשים, ביקורת חריפה על הספר, במסגרתה כינה את התזה העומדת בבסיס ספרו של עילם "אנלוגיה משוקצת". בנוגע לספר עצמו כתב "מומלץ להשתמש בפמפלט זה כספר יסוד לתלמידי היסטוריה, כיצד אסור לעשות מחקר".