ח"כ עמית הלוי:
הרב קוק היה ונשאר הרב הראשי של ארץ ישראל

באזכרה במלאת 85 שנה לרב אברהם יצחק הכהן קוק אמר ח"כ עמית הלוי, "אי אפשר לראות את היהדות בת זמננו בלי הרב קוק".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ג' באלול תש"פ

ח"כ עמית הלוי
ח"כ עמית הלוי
צילום: דוברות

בהר הזיתים בירושלים מתקיימת הבוקר (ראשון) אזכרה במלאת 85 שנים לפטירת הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל, במעמד שר ירושלים הרב רפי פרץ, רבנים, ראשי ישיבות ואישי ציבור.

ח"כ עמית הלוי (הליכוד) אמר באזכרה לרב קוק כי הרב קוק "היה ונשאר עד היום הרב הראשי לארץ ישראל".

"יש זמנים בהיסטוריה האנושית של שינויים טקטוניים", אמר ח"כ הלוי. "זה נכון בהיסטוריה העולמית וזה נכון בתולדות העם שלנו. זמנים של שינויים עצומים, שכל המוסדות ודפוסי החיים מתערערים בגלל השינויים הגדולים".

"כמה אנחנו חייבים לאיש הענק הזה", הוסיף. "אי אפשר לראות את היהדות בת זמנינו בלי הרב. מהפיכת הזמן החדש שערערה את המסורת והתרבות היהודית, החירות, השיוויון וההשכלה, שערערו את המושכלות, חייבו הנחת תשתית מחודשת. הרב נתן פשר ומשמעות למהפיכה המודרנית ולמהפיכה העברית, הציונות".

"את מעיינות הדת שהרב חידש אנחנו, עוד לא שתינו מהם מספיק", ציין. "למעשה, הרב היה ונשאר עד היום הרב הראשי לארץ ישראל. המהפיכה שהוא עשה היא מהפיכה שעוד עומדת לפתחינו".

"למעשה", אמר. "כמו השם שלו אברהם, הוא היה האב של העולם כולו. ראוי היה שתינתן התורה על ידו אלא שהקדימו משה, הקדימו בזמן ונתן את התורה בדור של יציאת מצרים. הרב בדורינו נתן את התורה, גאל את המודרנה, גאל את ההכרה באלקים דווקא אצל האדם החופשי והמשכיל, הניח מעיינות דעת לדורות רבים. יהי זכרו ברוך".