קבוצת הוואטספ של אנדרדוס
קבוצת הוואטספ של אנדרדוסצילום מסך

כשיאיר יעקבי הכניס אותי לקבוצת וואטסאפ של אנדרדוס הבטחתי לו שני דברים: שיצא מזה כתבה, ושזה ייקח רק עשר דקות. את הכתבה אתם קוראים עכשיו, ואחד משניים זה לא רע בכלל...

"הסדרה החדשה שלנו היא בעצם מספר מערכונים שמצולמים על במה", פותח אשר את הראיון הלא רשמי, "סוג של מיני מופע באורך של כעשרים דקות עם חומרים חדשים שנכתבו במיוחד".

קבוצת הוואטסאפ של אנדרדוס
קבוצת הוואטסאפ של אנדרדוסצילום מסך

"זו חוויה שונה מאשר מערכוני הווידאו הרגילים שלנו" מוסיף יעקבי, "זה מרגיש ממש כמו מופע שפשוט משודר ישירות לסלון". "או למטבח" ממהר לתקן אותו נדב, "אגב, גם הקורונה מופיעה מידי פעם".

כשאני שואל כמה פרקים תכיל הסדרה המדוברת, אנחנו מגיעים לאזור קצת יותר טעון של השיחה, אבל האנדרדוסים ממשיכים לדבר בגילוי לב.

"אפשר להניח שאהובי הקהל יגיעו ליותר מהופעת אורח אחת" כך יעקבי, "אבל זה מאוד תלוי בהיענות". "צולמו כרגע שניים" ממשיך אותו מתן, "והשאיפה היא שיהיו עוד. זאת גם המון השקעה של זמן, אבל גם השקעה כלכלית ו..."

"הקהל רגיל לצפות בחינם", אבו לוקח את השיחה משם, "ועכשיו חלק מהקהל מהאנשים מופתעים מזה שמבקשים מהם לעשות את המעבר. זה ייקח להם קצת זמן".

בתכל'ס, דברו אליי במספרים. כמה שילמו ומה הייתה הציפייה?

"קשה להגדיר ציפייה לפרויקט כזה" אומר היעקביני, "כי זו פעם ראשונה שאנחנו הולכים לכיוון כזה. יש ציפייה מוגדרת שלנו כדי שהפרויקט יוכתר כהצלחה מבחינה כלכלית. אבל "הצלחה" במובן של תפוצה וויראליות זה נדע להגיד רק בהמשך".

אבל, העיתונות החוקרת שלנו לא נעצרת שם, ומתן נאות לדבר תכל'ס מול מצלמת הצילום מסך "מאז חמישי קנו כמה מאות שזה יפה מאד וזה אחלה. אבל זה כן מאתגר כי: א. לשלם על פרק להורדה זה לא מודל מאד מקובל בישראל (בטח במגזר). וב. אנחנו צריכים להגיע למספיק קהל שישמע על זה כדי שיהיה מספיק קהל שיקנה".

"אנשים לא תמיד מבינים את ההשקעה שעומדת מאחורי פרויקט" יעקבי מקליד/ה.. "ומניחים שזה בקטנה ולכן לא מבינים למה פתאום אתה רוצה כסף. זו תופעה רווחת והמגזר שלנו טיפה יותר מועד לצורת החשיבה הזו".

אין איזה אביר על סוס לבן שידבר בשבחו של המגזר? מתן נחלץ למשימה "אני חושב שהמגזר בגדול יודע לשלם על תוכן וזה לא כמו פעם, והוא גם יודע לפרגן בכסף ולא רק במילים טובות".

גילו של הילד המדובר שמור במערכת...
גילו של הילד המדובר שמור במערכת...צילום מסך

לסיכום, יש פה מישהו שרוצה לשאת מילות פרידה?

"אני מאוד מתרגש מהפרוייקט" אשר מתנדב לשאת דברים, "זה דבר חדש עם וייב קליל ומשוחרר. מזמין את כולם להיות חלק, ולתמוך בנו כדי שנוכל להמשיך בעשייה, וגם ליהנות מאחלה תוכן".

"גם אני מאוד מבסוט על הפרויקט" מתן לא טומן את ידו בצלחת, "גם אם הוא לא יהיה הצלחה מסחררת. בסוף המציאות של הקורונה טרקה לנו דלת על הראש, וכהרכב שעיקר הפרנסה שלו מהופעות נאלצנו לחשוב מה עושים עם המציאות החדשה הזאת".

"אני גם לא אופטימי שזה ייגמר לפני 2021 (שלא לומר עמוק אל תוך 2021), ואני דווקא אדם אופטימי מטבעי, ולכן שמח שאנחנו ממשיכים ליצור ולהגיע לקהל שלנו לא משנה מה קורה. אני מזמין את הקהל להיות איתנו גם במציאות הזאת".

קבוצת הוואטסאפ של אנדרדוס
קבוצת הוואטסאפ של אנדרדוסצילום מסך

מתן ניסה להגיד עוד משהו אחרי זה, אבל אני והקבוצה כבר נפרדנו כידידים (זה היה הדדי, אל תאמינו לכל מי שאומר לכם שיעקבי זרק אותי) ככה שלעולם לא נדע מה מתן רצה...

עוד מההווי האנדרדוסי כפי שתועד על ידי כתבכם הנאמן