עזה
עזה צילום: ISTOCK

העיתון אל-איאם הפלסטיני מדווח, כי תנועת חמאס הגבירה את הכוננות לעליונה בקרב כוחותיה מחשש להסלמה צבאית במהלך הימים הקרובים.

בראיון לעיתון, סלאח אל-ברדוויל, חבר הלשכה המדינית של חמאס ומבכירי התנועה ברצועת עזה, לא הוציא מכלל אפשרות שישראל תבצע פעולה צבאית בעזה כדי ללחוץ על ארגוני המאבק לסגת מהדרישות שהעבירו לצד המצרי בנוגע למגעים לחזרה לרגיעה.

הוא העריך כי פריסת סוללות כיפת ברזל בגבול רצועת עזה הינה חלק מהמלחמה הפסיכולוגית שמנהלת ישראל, וציין כי המגעים שמנהלים המתווכים בראשות מצרים, קטר והאו"ם לא הצליחו לנטרל את פתיל הפיצוץ בגלל "העקשנות" הישראלית והתנגדותה ליישם את הדרישות ההומניטריות של חמאס שהוגשו ביום שני שעבר.

ברדוויל הדגיש, כי לא ניתן להמשיך להחריש על המשך המצור והצד הפלסטיני מחכה כעת לקבל את תשובת ישראל שתועבר באמצעות המשלחת המצרית.

הדרישות שהעלתה חמאס כוללות בין היתר שיפור אספקת החשמל ופתרון הבעיה באופן מלא, מתן היתר להכנסת עשרות אלפי עובדים וסוחרים פלסטינים מרצועת עזה לישראל, היתר לייצא ולייבא סחורות לרצועת עזה וממנה באופן חופשי, הוצאה לפועל של תוכניות פיתוח ורווחה שיעסיקו מאה אלף עובדים והרחבת האזור המותר בדיג.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו