בתו של סנ"צ ניסו גואטה: המומה, מזועזעת ופגועה

"תדמיינו לכם בן אדם שעומד מולכם בטווח אפס, מקלל אתכם, קורא לכם נאצים ושונאי ישראל. אבא שלי עמד בדממה מוחלטת", כתבה בתו של גואטה

ערוץ 7 , ג' באלול תש"פ

עימותים בין מפגינים לשוטרים בהפגנת השמאל בבלפור
עימותים בין מפגינים לשוטרים בהפגנת השמאל בבלפור
צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

שקד גואטה, בתו של סנ"צ ניסו גואטה שתועד ברשתות החברתיות מכה מפגין אחרי שהותקף, יצאה להגנת אביה בפוסט שפרסמה הבוקר (ראשון) בחשבון הפייסבוק שלה.

"תדמיינו לכם בן אדם שעומד מולכם בטווח אפס, מקלל אתכם, קורא לכם נאצים ושונאי ישראל. אבא שלי עמד בדממה מוחלטת, הוא ידע שאותם אנשים כועסים על המערכת ואין מה לעשות, הוא הנציג שלה".

"אבא שלי תמיד שמר על צלם אנוש בתוך כל הטירוף. לא מזמן פורסם שאחד המפגינים הפיל את הכיפה שלו והוא קרא לו לאסוף אותה חזרה וביקש ממנו להיזהר. אני שמחה שלפחות קמצוץ מהאישיות האמיתית של אבא שלי יכולתם לראות".

"אני פשוט המומה, מזועזעת ופגועה. כמה זה קל לקחת חלק קטן מאירוע גדול, להדביק עליו איזה כותרת מפוצצת של שוטר אלים שתוקף מפגינים. אתם הייתם שם כדי לראות את המפגינים שנייה לפני שהמצלמה נדלקה יורקים על השוטרים? הייתם שם כשהמפגין המצולם תקף את אבא שלי, ניסה להוריד לו את המסיכה באלימות? אתם הייתם שם כשהמפגין הזה נתן לאבא שלי בוקס לפרצוף וכשקרעו ממנו באלימות את המדים שהוא כל כך גאה ללבוש?".

מפקד מרחב ציון במשטרה, תת ניצב עופר שומר, התייחס הבוקר (ראשון) להפגנה אתמול סמוך למעון ראש הממשלה בירושלים, ולתיעוד שבו נראה קצין משטרה מכה מפגין.

"זה נמצא כרגע בבירור. נעצרו שניים על התקיפה של הקצין, אחד מהם הודה שתקף אותו. יש סרטון שבו רואים שהקצין קיבל אגרוף", אמר תנ"צ עופר בריאיון לאריה גולן בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב, על התקרית שבה היה מעורב סגן-ניצב ניסו גואטה.

"אתמול בלש נפל על הרצפה במהלך ביצוע של מעצר, ואחד המפגינים בעט לו בצלעות, וכתוצאה מכך הבלש שבר את הצלע. המפגינים הפכו את משטרת ישראל למטרה, אולי הם חושבים שזה משרת אותם. האם ראיתי תלונות על אלימות משטרתית? איזו אלימות משטרתית? יש חמישה שוטרים פצועים. נזרקה אבן לעבר השוטרים.

"מתנהגים אלינו בצורה גזענית כאילו אנחנו לא תורמים למדינה, כאילו רק המפגינים תורמים. נובחים לעברנו כאילו אנחנו כלבים, מאיימים שישימו אותנו במעצר ברגע שיעלו לשלטון, שיעשו נגדנו ועדות חקירה. נמשיך לשמור על הדמוקרטיה ואנשים יוכלו להפגין".