אוסטריה: מתקפה על נשיא הקהילה היהודית בגראץ

אלמוני תקף את נשיא הקהילה היהודית בעיר גראץ באוסטריה במהלך השבת. הקנצלר האוסטרי גינה בחריפות והורה להדק את האבטחה.

ניסן צור - ערוץ 7 , ג' באלול תש"פ

אוסטריה: מתקפה על נשיא הקהילה היהודית בגראץ-ערוץ 7
גינה. סבסטיאן קורץ
צילום: רויטרס

האבטחה על מוסדות יהודיים באוסטריה תתוגבר לאחר שאלמוני תקף את נשיא הקהילה היהודית בעיר גארץ בדרום אוסטריה במהלך יום השבת.

אלמוני חדר למתחם בית הכנסת בגראץ ביום שבת ותקף את נשיא הקהילה היהודית המקומי, אלי רוזן, בעזרת אלת עץ. רוזן הצליח להימלט למכוניתו ולנעול את עצמו בתוכה, ולא נפגע במהלך המתקפה. התוקף נמלט והמשטרה המקומית פתחה במצוד אחריו.

בית הכנסת עצמו היה יעד למעשי וונדליזם פעמיים בשבוע האחרון, והמשטרה האוסטרית מנסה לברר האם מדובר באותו אדם שתקף את נשיא הקהילה.

קנצלר אוסטריה, סבסטיאן קורץ, הביע גינוי חריף למתקפה על נשיא הקהילה היהודית וכתב בחשבון הטוויטר שלו כי "אני המום מהמתקפה על נשיא הקהילה היהודית בגראץ אלי רוזן. הרשויות יעשו ככל יכולתן על מנת לאתר את העבריין ולהבטיח את שלום הקהילה היהודית במדינה".

קורץ גם התחייב כי האבטחה על מוסדות יהודיים בכל אוסטריה תתוגבר. גם בכירים נוספים בממשלת אוסטריה, בהם שר הפנים קארל נאהמר, הצטרפו לגינוי והתחייבו כי האבטחה על המוסדות היהודיים תתוגבר בעקבות ההתנכלויות האחרונות. נשיא אוסטריה, אלכסנדר ואן דר בלן, גינה גם הוא את המתקפה וכתב בחשבון הטוויטר שלו כי "לשנאה כלפי יהודים ולאנטישמיות אין מקום בחברה שלנו".

על פי דו"ח שפורסם בחודש מאי על ידי הקהילה היהודית בוינה והפורום נגד האנטישמיות, נרשמה בשנת 2019 עלייה של 9.5 אחוזים במספר התקריות האנטישמיות באוסטריה, כאשר בסך הכל נרשמו 550 אירועים אנטישמיים.