אופיר סופר: הטרדת החיילים - תופעה בזויה שחייבים למגר

ח"כ סופר ביקר בנקודות חיכוך בין פעילים אנרכיסטים לחיילי צה"ל ביו"ש. ''לא ייתכן שחיילנו יהוו מטרה לפגיעה עבור קיצוניים אלימים''.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ג' באלול תש"פ

ח"כ סופר באחת מנקודות החיכוך
ח"כ סופר באחת מנקודות החיכוך
צילום: אם תרצו

ח"כ אופיר סופר (ימינה) סייר היום (ראשון) במספר נקודות בבקעת הירדן ובבנימין, בהן פעילים אנרכיסטים מטרידים את חיילות וחיילי צה"ל בעת פעילות מבצעית.

הסיור נפתח במכינה הקדם צבאית ליאל שהוקמה לזכרו של לוחם גבעתי ליאל גדעוני ז"ל ונמשך בחווה בבקעת הירדן, שם נפגש ח"כ סופר עם תושבי האיזור.

במהלך הסיור סיפרו התושבים לחבר הכנסת על השגרה הבלתי נסבלת בה מגיעים מידי יום פעילים במטרה לערער את מרקם החיים בשטח במטרה לייצר פרובוקציות ובכך להטריד את לוחמי צה"ל המשרתים באיזור.

משם נסע סופר לאנדרטת הנ"ד בבקעה וסיים את הסיור ביקב הבוטיק טורא ברחלים בבעלות ורד וארז בן סעדון.

״תופעת האנרכיזם וההצקות לחיילי צה״ל היא תופעה בזויה שיש לטפל בה הן ברמה הביטחונית והן ברמת האכיפה. לא ייתכן שחיילנו יהוו מטרה לפגיעה עבור חבורת קיצוניים אלימה המנסה לפגוע בהתיישבות ובביטחון מדינת ישראל״, אמר סופר

יהודה שהרבני, רכז שטח בתנועת אם תרצו שליווה את הסיור, מסר: "מודים לחה"כ אופיר סופר שהגיע הבוקר ללמוד את תופעת ההטרדות וההצקות לחיילי צה"ל ע"י אנשי שמאל קיצוני. יש כאן צורך ממשי לעצור את התופעה שמסכנת את הלוחמים בעת מילוי תפקידם וחשוב לזכור שהאנשים שמבצעים פעולות אלה פועלים למען בצע כסף ואידיאולוגיה קיצונית ומסוכנת".

ורד בן סעדון, בעלת יקב טורא שבשבוע שעבר זכה בשתי מדליות זהב ואחת מדליית כסף בתחרות אשכול הזהב, אירחה את ח"כ סופר ואנשי "אם תרצו" ואמרה "שמחנו לארח את ח"כ אופיר סופר וראשי תנועת "אם תרצו". יקב טורא הוא יקב-אחוזה משפחתי ואחד מיקבי הבוטיק המוקפדים ביותר בארץ. אנו גאים להיות אלה שמייצגים נאמנה את השומרון ומדינת ישראל בכללותה. מבחר של יינות היקב מיוצרים באהבה, התמדה וסבלנות. על כוס יין איכותי, גם אנשי ה-Bds יודעים שאין כמו מדינת ישראל".