משה ליאון בבית הרב קוק
משה ליאון בבית הרב קוקצילום: עיריית ירושלים

עיריית ירושלים קיימה הבוקר (ראשון) יום עיון ואזכרה שנתית לרגל יום פטירתו של הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ''ל.

האירוע התקיים במעמד שר ירושלים הרב רפי פרץ וראש עיריית ירושלים משה ליאון, הרב חיים דרוקמן, רבה של ירושלים הרב אריה שטרן, הרב זלמד מלמד, הרב שמואל אליהו, הרב אליקים לבנון, הרב איסר קלונסקי, הרב אורי שרקי, הרב נריה גוטל והרב חגי לונדין.

בשעות הבוקר שודרה האזכרה מבית העלמין בהר הזיתים ולאחר מכן הגיעו המשתתפים ליום עיון בבית הרב קוק בנושא "מרן הרב קוק - לדורות". האירוע כולו הועבר בשידור חי בערוץ 7

במושבים השונים דנו הרבנים בסוגיות הקשורות לדמותו והנהגתו של הרב קוק ובין המושבים ניגנו ושרו הזמרים עובדיה חממה ועקיבא מרגליות.

ראש עיריית ירושלים משה ליאון אמר כי "עבור הראי"ה, ירושלים עמדה ועומדת, בלב האומה, בלב החזון של העם היהודי. כפי שנחרט על מצבתו, הרב ציין, כימים מיוחדים גם את יום עלייתו לארץ ישראל, וגם את יום עלייתו מיפו לירושלים.

''לצערי בזמן האחרון, מנשבות גם רוחות של מחלוקת, של שנאת אחים. במקום להתאחד במאבק במגפה, אנחנו נלחמים האחד בשני. מרן הרב ראה בירושלים, שלא נחלקה לשבטים, את הסמל של אחדות האומה. ירושלים זו עיר שעושה את כל ישראל חברים.

''בפרוש חודש הרחמים והסליחות, אני פונה לכלל הציבור בירושלים וכלל הציבור בישראל, בוא נחפש דרך חדשה, דרך אחרת לצעוד בה,דרך של אחדות ואהבת הבריות. מותר להתווכח, צריך לבקר, מותר גם להפגין, אבל בוא נעשה זאת מבלי להביא חס וחלילה, לשנאת אחים", הוסיף ליאון.