חברי הכנסת ב"רטורנו"
חברי הכנסת ב"רטורנו" צילום: מאור ציון דובר לח"כ מיכל קוטלר וונש

הוועדה המיוחדת בכנסת להתמודדות עם סמים ואלכוהול ביקרה היום (ראשון) במרכז "רטורנו", המוסד המוביל בישראל לטיפול ומניעת התמכרויות בחברה.

הסיור נערך לצורך בחינת דרכי ההתמודדויות למקרה של מגפת התמכרות המונית כתוצר לוואי להתפשטות נגיף הקורונה ולאור הנתונים הנפשיים הקשים שהתפרסמו לאחרונה.

במסגרת הסיור, הביעו חברי הועדה חשש מפיתוח נטייה להתמכרות מודרנית (התמכרות לטלוויזיה / משחקי מחשב) אצל ילדים בשנה הקרובה שיהיו ללא מסגרת בית ספרית מסודרת לאור הגבלות הקורונה.

מנכ"ל ומייסד המרכז הפסיכו-חינוכי "רטורנו" הרב איתן אקשטיין ציין בפני חברי הועדה כי "עובדי מרכז "רטורנו" רואים מידי יום איך הסמים והאלכוהול משמשים כפתרון למצוקות רגשיות של בני הנוער המבצעים בעזרתם בריחה רגשית".

הרב אקשטיין הוסיף "חברי הוועדה המיוחדת להתמודדות עם סמים ואלכוהול נחשפו היום לסיפורם של המטופלים והמטופלות שלנו, ולעובדה כי ההתמכרות אינה פוסחת על אף מגזר. העליתי בפני חברי הועדה את הצורך ליצור מענים טיפוליים ותוכניות מניעה ייחודיות ומותאמות לכל המגזרים בחברה הישראלית".

יו"ר הוועדה המיוחדת להתמודדות עם סמים ואלכוהול, ח"כ מיכל וונש מכחול לבן, אמרה כי "היום חברי הועדה נחשפו לסיפורי גבורה על צוות הארגון שנותן למטופלי המרכז כלים ייחודיים למחלת ההתמכרות".

ח"כ וונש הוסיפה, "חברי הועדה מחויבים להמשיך ולהעמיק בשיח סביב ההתמכרויות ושהועדה תמשיך לפעול בנושא".