סנ"צ ניסו גואטה בחקירתו: "פעלתי לפי הנהלים ללא שימוש מופרז בכוח"

קצין המשטרה סיפר כי חלק מהמפגינים קראו לו נאצו ותקפו אותו. עורך דינו של גואטה: "סומך על מח"ש שבתום החקירה הדברים יתבהרו".

ערוץ 7 , ג' באלול תש"פ

סנ"צ ניסו גואטה בחקירתו: "פעלתי לפי הנהלים ללא שימוש מופרז בכוח"-ערוץ 7
הפגנת השמאל בירושלים
צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

סגן ניצב ניסו גואטה טען היום (ראשון) בחקירתו במח"ש כי לא היה שום שימוש חריג בכוח מצדו במהלך הפגנת השמאל שהתקיימה בירושלים במוצאי שבת. כך דווח בכאן 11.

"הותקפתי על ידי מפגין שהתנפל עליי ופעלתי בהתאם לנהלים. באירועים אתמול לא היה מבחינתי שימוש מופרז בכוח", אמר גוטה. על המפגינים שתועדו בסרטון אמר הקצין "הם דיברו אליי בצורה מאיימת, קראו לי נאצי. חלק מהם אפילו תקפו אותי".

בא כוחו של גואטה, עורך הדין לירן זילברמן, מסר בתגובה: "התמונות והסרטונים שפורסמו מציגים תמונה חלקית. סנ"צ גואטה זומן למח"ש, מסר גרסה מלאה, כפי שמצופה מקצין. הוא סומך על מח"ש שבתום החקירה הדברים יתבהרו".

סנ"צ גואטה נחקר בחשד לתקיפת עצורים בהפגנת השמאל. במח"ש בודקים אם העבירות חצו את הרף הפלילי.

שקד גואטה, בתו של סנ"צ ניסו גואטה שתועד ברשתות החברתיות מכה מפגין אחרי שהותקף, יצאה להגנת אביה בפוסט שפרסמה הבוקר (ראשון) בחשבון הפייסבוק שלה.

"תדמיינו לכם בן אדם שעומד מולכם בטווח אפס, מקלל אתכם, קורא לכם נאצים ושונאי ישראל. אבא שלי עמד בדממה מוחלטת, הוא ידע שאותם אנשים כועסים על המערכת ואין מה לעשות, הוא הנציג שלה".

"אבא שלי תמיד שמר על צלם אנוש בתוך כל הטירוף. לא מזמן פורסם שאחד המפגינים הפיל את הכיפה שלו והוא קרא לו לאסוף אותה חזרה וביקש ממנו להיזהר. אני שמחה שלפחות קמצוץ מהאישיות האמיתית של אבא שלי יכולתם לראות".

"אני פשוט המומה, מזועזעת ופגועה. כמה זה קל לקחת חלק קטן מאירוע גדול, להדביק עליו איזה כותרת מפוצצת של שוטר אלים שתוקף מפגינים. אתם הייתם שם כדי לראות את המפגינים שנייה לפני שהמצלמה נדלקה יורקים על השוטרים? הייתם שם כשהמפגין המצולם תקף את אבא שלי, ניסה להוריד לו את המסיכה באלימות? אתם הייתם שם כשהמפגין הזה נתן לאבא שלי בוקס לפרצוף וכשקרעו ממנו באלימות את המדים שהוא כל כך גאה ללבוש?".