אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

בית משפט השלום בתל אביב חייב את מסעדת שגב אקספרס בראשון לציון לשלם פיצויים לשלושה גברים שתבעו את המסעדה לאחר שלא קיבלו משקאות חינם בערב בו חולקו משקאות חינם לנשים.

השלושה תבעו את המסעדה בבעלות משה שגב לפני כשנתיים, וסיפרו כי ישבו בשולחן סמוך לשולחן בו ישבו נשים בלבד. המלצר במסעדה העניק לנשים קוקטיילים על חשבון הבית.

התובעים ביקשו מהמלצר שיגיש גם להם את אותם הקוקטיילים, אולם המלצר השיב כי אינם זכאים להטבה שכן מדובר ב"ערב נשים".

לאחר המקרה גילו התובעים כי ''ערב הנשים'' פורסם בעמוד הפייסבוק של המסעדה: "בחודש הקרוב העולם מתחלק ל-2. אלו שיעדיפו להעביר את הערב מול משחקי המונדיאל ואלו שלא. אני אישית מעדיף לבשל במטבח במקום לשבת מול המסך ולכן אני מזמין אתכן יקירותיי לערב שכולו חגיגה נשית".

עוד נכתב בפוסט של המסעדה כי "לאורך החודש הקרוב ובכל המסעדות שלי, כל שולחן שיהיה מורכב רק מנשים יקבל ממני פינוקים... אז זה הזמן להתקשר לחברות ולארגן ערב שכולו בנות".

התובעים טענו בכתב התביעה שהם אינם מתעניינים כלל בכדורגל והעדיפו לצאת לבלות במקום לשבת מול המסך ובכל זאת נפגעו ''כתוצאה מיחס מכליל וסטריאוטיפי'', לטענתם.

משה שגב והמסעדה הסבירו בכתב ההגנה כי התובעים כלל לא טרחו לברר את העובדות, ואם היו עושים כן היו מבינים שהמסעדה מפנקת את כלל המתארחים אצלה במנות שונות על חשבון הבית ללא כל הבחנה.

בית המשפט החליט לקבל את טיעוניהם של התובעים וקבע כי המסעדה תפצה כל אחד מהתובעים בעשרת אלפים שקלים, ובנוסף הטיל עליהם תשלום הוצאות משפט בסך 7,500 אלף שקל.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) הגיב לפסק הדין בחריפות: ''ככה נראה שופט שמשאיר את השכל הישר בבית כשהוא בא לעבודה ומחליף אותו בטרלול פרוגרסיבי הזוי והרסני. סדום''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו