הסכם הפשרה של האוזר: "120 ימים נוספים של מהלומות"

העורך הראשי של ערוץ 7 עוזי ברוך והעיתונאית מזל מועלם שוחחו הבוקר (שני) עם רזי ברקאי בגלי צה"ל בעקבות הצהרתו של נתניהו.

ערוץ 7 , ד' באלול תש"פ

הסכם הפשרה של האוזר: "120 ימים נוספים של מהלומות"-ערוץ 7
בנימין נתניהו
צילום: חיים צח / לע"מ

העורך הראשי של ערוץ 7 עוזי ברוך והעיתונאית מזל מועלם שוחחו הבוקר (שני) עם רזי ברקאי בגלי צה"ל בעקבות אימוץ פשרת האוזר והצהרתו של ראש הממשלה נתניהו אמש.

בפתח הדברים אמרה מועלם כי בהחלט היה מתח באוויר לקראת הצהרת נתניהו אמש, "היה חוסר ודאות. בניגוד לשנים שבהם גם לנתניהו היתה סביבה פוליטית ממנה היית יכול להבין מה קורה, אנחנו בסיטואציה אחרת. הכל קורה בראש של איש אחד. גם אנשים שקרובים לנתניהו בליכוד לא יכלו להגיד ולנו יש פחות כלים לפרשן".

"זה מופע של איש אחד, זה החלטות של איש אחד", ציינה, "אבל אם מסתכלים על התוצאה, גם כחול לבן יצאו עם כמה הישגים, אבי ניסנקורן נראה כמי שמגן על שלטון החוק, וגם נתניהו קיבל הישג. זה מה שהוא רצה לדעתי, נקודת יציאה שהוא יוכל לשחק עם הקלפים שיהיו בעוד 3-4 חודשים, חצי שנה, ולכן הוא הרוויח זמן, זה מה שהוא רצה".

עוזי ברוך ציין, כי למרות תחושת הרווחה עם הסרת איום הבחירות, צריך לזכור שמדובר בסך הכל בדחייה, "זה לא הסכם הפשרה של צביקה האוזר אלא הסכם הדחייה של האוזר. קיבלנו מאה ועשרים ימים נוספים של הנשמה ואז אנחנו חוזרים שוב לחדר הניתוח".

"מי שחושב שיש מקום לאופטימיות טועה בגדול. הממשלה הזו לא יכולה להמשיך להתקיים נוכח המהלומות החוזרות ונשנות בין שני הצדדים. כמו למשל הביטוי 'עלובי נפש' שהטיח אבי ניסנקורן באנשי הליכוד", אמר ברוך, "עוד שלושה-ארבעה חודשים שוב נראה מסיבת עיתונאים דרמטית ושוב עם ישראל מתפלל וזועק לרחמי שמים כדי להציל את ממשלת נתניהו".

"לצערי ראש הממשלה נתניהו שיש מאחוריו 30 שנות מדינאות והוא באמת עתיר זכויות – איבד את הקסם האישי – הוא עסוק בשלוש שנים האחרונות בטובתו האישית. נתניהו הזעיק אותנו והלחיץ אותנו עם מספר המונשמים והוקורנה כדי להקים ממשלה שהוא יעמוד בראשה ובכך ינצל מאימת בתי המשפט. אתמול בערב הזעיק את אזרחי ישראל בתשע בערב כדי להציג לנו עוד פרק בהצגה הזו. לספר לנו כמה הוא התרגש מהילדה באיחוד האמירויות ששרה התקווה", טען ברוך.

לדבריו, "אזרחי ישראל לא מתעניינים כרגע בטיסות לדובאי ולא בנפשונים ליון. הם עסוקים בלהציל את עצמם מהמשבר הכלכלי, בעוד נתניהו עסוק אך ורק בשרידותו הפוליטית – טריקים ושיטקים שישיאירו אותו במשרדו בירושלים".

ברוך טען כי לנוכח המצב אין מנוס מבחירות, "ישראל חייבת ללכת לבחירות – אין ממשלה בישראל. יש פה שני ראשים שרבים אחד עם השני על חשבון אזרחי ישראל ששקועים בבוץ הכלכלי. שיפסיקו להפחיד אתכם בבחירות, יש כסף להרבה הרפתקאות – אז גם יש כסף לבחירות חדשות שיעשו סדר במדינה".