שנת הלימודים תיפתח באחד בספטמבר

שר החינוך סיכם עם שר הבריאות ועם פרויקטור הקורונה: שנת הלימודים תיפתח במועד, תיבדק האפשרות לדחות את פתיחת התיכונים בערים אדומות

ערוץ 7 , ד' באלול תש"פ

שלום כיתה א'
שלום כיתה א'
צילום: פלאש 90

שר החינוך יואב גלנט ומנכ״ל המשרד עמית אדרי סיכמו אתמול (ראשון) עם שר הבריאות יולי אדלשטיין ועם פרויקטור הקורונה, פרופ׳ רוני גמזו, כי שנת הלימודים - מגן ועד כיתה יב׳ - תיפתח באחד בספטמבר, בהתאם לתכנית ״לומדים בביטחון״.

בנוסף, סוכם כי בערים ״אדומות״, תיבחן בהתאם להערכת המצב האפשרות לדחות את פתיחת שנת הלימודים לתלמידי כיתות י׳-יב׳ עד לאחר החגים. החלטה בנושא זה תילקח בסמוך לתחילת שנה״ל בסוף חודש אוגוסט.

בנוסף סוכם כי נציגים של משרד הבריאות יצטרפו לחמ״ל "לומדים בביטחון" במשרד החינוך ונציגי משרד החינוך יצטרפו לחדרי המצב של משרד הבריאות.

כמו כן יבוצע סנכרון נהלי דיווח בין המשרדים, כדי ליצור תמונת מצב עדכנית, מדויקת ונרחבת בנוגע לתחלואה במערכת החינוך.

יו"ר וועדת הקורונה, ח"כ יפעת שאשא ביטון, אמרה מוקדם היום בדיון: "להשאיר את תלמידי ה'-ו' בבית זה פשע, זה לוותר עליהם, ואני עוד לא מדברת על כיתות ז' עד י"ב. תקומו אתם, אנשי החינוך, ותגידו לאנשי הבריאות - עד כאן". יו"ר ועדת החינוך ח"כ רם שפע הוסיף: "המחיר שהילדים והילדות שלנו עומדים לשלם הוא כבד מאוד. אנחנו נדאג להמשיך את המאבק הזה כדי לוודא שלא תהיה פגיעה בילדים".