אטילה שומפלבי:
הימניים בגל"צ עסוקים בלשרת את השלטון

העיתונאי אטילה שומפלבי לא מאזין לתחנה הצבאית: "תמו יחסיי עם התחנה הזו". הוא התנצל בפני פרשני השמאל: "סליחה עיתונאים רציניים".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ד' באלול תש"פ

הימניים בגל"צ עסוקים בלשרת את השלטון-ערוץ 7
אטילה שומפלבי
צילום: YNET

עיתונאי YNET אטילה שומפלבי הודיע היום (שני) כי "לראשונה מזה שנים" הוא לא האזין לתחנת גלי צה"ל והתנצל בפני אפי טריגר, רזי ברקאי, רינו צרור, יעל דן וירון וילנסקי אותם כינה "עיתונאים רציניים".

"היום, לראשונה מזה שנים, לא פתחתי גלי צה"ל", כתב שומפלבי בחשבון הטוויטר שלו. "סליחה טריגר. סליחה רזי. סליחה רינו. סליחה יעל. סליחה וילנסקי. סליחה עיתונאים רציניים".

הוא הוסיף, "כשראש מערכת החדשות ומפקד התחנה הם שלוחה של שופרדוגו ושל ראש הממשלה המחפש לשרוף את מערכת שלטון החוק - תמו יחסיי עם התחנה הזו. אפס אמון".

את הדברים כתב שומפלבי לאחר שנטען כי ראש מערכת החדשות של גלי צה"ל, אמיר איבגי, ביקש תגובה משר המשפטים אבי ניסנקורן על חקירה ישנה שהתנהלה נגדו אך העביר את התגובה לעיתונאי אראל סג"ל מבלי לדווח עליה בתחנת הרדיו הצבאית.

לאחר שכינה את פרשני השמאל בתחנה "עיתונאים רציניים", טען שומפלבי כי "בעלי הדעות הימניות" בתחנה "אינם עוסקים בעיתונות אלא בלשרת את השלטון".

את הדברים כתב כתגובה לעיתונאי מתי טוכפלד שתהה מדוע התנצל שומפלבי רק בפני מגישי התכניות מצד שמאל בתחנת הרדיו. "למרבה הצער", השיב שומפלבי, "בעלי הדעות הימניות המוגדרים (למעט ישי שנרב, וסליחה אם שכחתי אותו שהוא משובח), אינם עוסקים בעיתונות אלא בלשרת את השלטון, להפיץ שקרים ולנהל קמפיין נגד שלטון החוק בישראל ומערכת המשפט. על מה יש לי להתנצל בפניהם? על הקונספירציות של שופרדוגו?"

המגיש רזי ברקאי ניסה לשכנע את שומפלבי להישאר כמאזין לתכניתו. "אטילה ידידי הטוב", כתב. "החיים לא פשוטים. אני קורא אותך למרות שלמו"ל שלך ב ynet קוראים נוני מוזס. אני מקשיב מדי פעם לבן כספית למרות חבורת השפטלים שמסביבו ואתה מוזמן להמשיך ולהאזין לגל"צ בשעות הנכונות".

שומפלבי לא נשאר חייב והתייחס לעקיצה מצד ברקאי. "רזי, תן לי להבהיר לך משהו: אני עובד בקבוצת ידיעות כבר 20 שנה. אני גאה בשנים האלה", כתב שומפלבי. "ב-14 מהן לא ידעתי איך המו"ל שלי נראה, ובשאר אני בקושי מחליף איתו משפט. אז רד מהקו הזה. ואם אתה חושב שמה שקורה אצלכם נורמלי, סבבה. לא אמרתי שלא אאזין לך, אך התחנה שלך נכבשה על ידי שופרות ומשת"פים".