מסע הסתה של השמאל נגד השוטרים בירושלים

יו"ר תנועת אם תרצו פנה לשר לביטחון הפנים בדרישה למנוע הסתה ואלימות נגד שוטרים שמאבטחים את הפגנות השמאל בבלפור.

ערוץ 7 , ד' באלול תש"פ

מפגיני שמאל מתעמתים עם שוטרים בירושלים
מפגיני שמאל מתעמתים עם שוטרים בירושלים
צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

תנועת "אם תרצו" פנתה היום (ב') לשר לביטחון הפנים אמיר אוחנה (הליכוד) בדרישה כי יפעל להפסקת ההסתה נגד שוטרי ישראל מצד אנשי השמאל המפגינים בכיכר פריז בירושלים.

במכתב עליו חתום מתן פלג, יו"ר "אם תרצו", נכתב כי "בימים האחרונים אנו עדים לתופעה חמורה של ניסיון להלך אימים על שוטרים ואנשי כוחות הביטחון מצד גורמים אנרכיסטיים. אותם גורמים מסיתים ברשתות החברתיות ובציבור הרחב נגד שוטרים שכל חטאם היה שפעלו לשמור על הסדר בהפגנות השמאל הקיצוני בכיכר פריז בירושלים.

''במקום שאותם אנרכיסטיים אלימים יוקירו תודה לכוחות הביטחון, הפועלים מולם ביד רכה, עד כדי כך שקבוצות שונות באוכלוסייה (למשל חרדים) טוענים כי המשטרה אוכפת את הסדר מתוך איפה ואיפה, הם משיבים בכפיות טובה חסרת מעצורים ופותחים במסעות ביוש (שיימינג) ברשת של שוטרים אשר אותם אנרכיסטים באו עמם במגע בהפגנות".

בהמשך מכתבו פלג הוסיף כי "המפגינים נוקטים באלימות מילולית ופיזית נגד אנשי כוחות הביטחון אשר כל חטאם היה שהשתדלו לבצע את עבודתם נאמנה ולשמור על שלום הציבור ולמנוע הפרה של הסדר הציבורי".

פלג קבל בפני השר על כך שאנשי שמאל מפיצים את תמונתם של שוטרי ישראל ברשת במטרה להלך עליהם אימים: "בימים האחרונים החל מסע הסתה ברשת הטוויטר, נגד השוטר עבד נערני, גיבור ישראל, עונד צל"ש המפכ"ל משנת 2016 על נטרול מחבל בשער שכם.

''בנוסף, מדובר בשוטר מוסלמי שהתנדב לשירות המשטרה שבגופו עצר מחבל ומהווה סמל להשתלבות ובכבוד הדדי בין דתות. התמקדות בשוטר זה עלולה לסכן אותו ואת משפחתו באופן ממשי. בנוסף נזכיר כי העלבת עובד ציבור היא ממילא עבירה המופיעה בסעיף 288 לחוק העונשין ועל משטרת ישראל לגבות את שוטריה.

''זכותם של אזרחים להפגין אינה כוללת זכות להסית, לבזות ולהלך אימים. העובדה שאותם גורמים מפגינים נגד ראש ממשלה, לא מעניקה להם פטור מכיבוד החוק ולא מעניקה למשטרת ישראל ולו חצי סיבה לחשוש מלעמוד על שלה ולהגן על אנשיה".

פלג סיים את מכתבו וביקש כי השר אוחנה יתערב בנעשה: "שוטר הוא המדינה במדים. התקפה על שוטרים היא התקפה נגד המדינה ונגד החברה עליה הם אמורים לשמור. בלי כוחות שיטור ובלי יכולות אכיפה, לא תהיה מדינה ולא תהיה חברה. תהיה אנרכיה. אנו מפצירים בך כבוד השר- לפעול לאלתר לאיתור המסיתים הפועלים בגלוי ובפרופילים מזויפים נגד שוטרי ישראל''.