נשיא ברזיל לעיתונאי: "ארסק לך את הפנים''

ז'איר בולסונארו זעם על עיתונאי ששאל אותו על פרשת שחיתות משפחתית, ואיים מול המצלמות: "הייתי רוצה לרסק לך את הפנים".

ניסן צור - ערוץ 7 , ד' באלול תש"פ

בולסונארו
בולסונארו
Reuters

סערה בברזיל: הנשיא ז'איר בולסונארו איים "לרסק את הפנים" לעיתונאי ששאל אותו על חקירת שחיתות הקשורה למשפחתו של הנשיא.

התקרית אירעה מחוץ לקתדרלה הקתולית בברזיליה, בירת ברזיל.

העיתונאי מהעיתון "או גלובו" הנחשב לאחד הפופולריים בברזיל, שאל את הנשיא לתגובתו על חקירת שחיתות שנפתחה לאחר שעל פי החשד הופקדו סכומי כסף גדולים לחשבונה של אשתו של בולסונארו על ידי חבר של המשפחה, קצין משטרה לשעבר עם קשרים לעולם התחתון.

הדיווחים בתקשורת הברזילאית טענו כי בין 2011 ל -2017 הופקדו לפחות 89,000 ריאל (16 אלף דולר) בחשבונה של הגברת הראשונה של ברזיל, מישל בולסונארו. את הפיקדונות המסתוריים הפקיד על פי החשד פבריציו קוירוז, חבר ותיק של בנו הבכור של בולסונארו.

קוירוז, שנעצר במסגרת החקירה ושוחרר לאחר מכן למעצר בית, מכחיש את החשדות נגדו. העיתונאי ששאל את הנשיא לתגובתו על חקירת פרשיית השחיתות, נדהם כאשר מול המצלמות ענה לו הנשיא בולסונארו כי "מה שבאמת הייתי רוצה לעשות זה לרסק לך את הפנים, כן?". לאחר מכן נשמע בולסונארו מסנן את המילה "זבל" כלפי העיתונאי.

נשיא איגוד העיתונות הברזילאי, פאולו ג'רונימו, אמר לעיתון "או גלובו" כי "התנהלות מסוג זה לא רק ממחישה חוסר נימוסים, אלא גם ניסיון להפחיד את העיתונות ולמנוע תשאול מביך". גם בעיתון "או גלובו" פירסמו גינוי לאיום של הנשיא כלפי העיתונאי.

"או גלובו דוחה את התוקפנות של הנשיא ז'איר בולסונארו נגד כתב עיתון שרק ביצע את תפקידו באופן מקצועי לחלוטין", נכתב בהודעת העיתון. דקות ספורות לאחר התקרית פתחו עיתונאים ברזילאים בקמפיין מקוון מתואם בו צייצו שוב ושוב את אותה השאלה כלפי הנשיא שלהם: "הנשיא ז'איר בולסונארו, מדוע אשתך מישל קיבלה 89,000 ריאל מפבריציו קוירוז?".

בולסונארו לא התייחס עד עתה לתקרית והאיום ששלח כלפי העיתונאי, ודוברו סירב להגיב.