לשכת שר המשפטים דורשת תשובות מראש אכ"א

לשכת שר המשפטים אבי ניסנקורן פנתה לראש אכ״א אלוף מוטי אלמוז, בבקשה לבדוק את התנהלות גלי צה״ל וראש מחלקת החדשות שלה אמיר איבגי.

ערוץ 7 , ד' באלול תש"פ

אמיר איבגי
אמיר איבגי
צילום: גלי צה"ל

לשכת שר המשפטים אבי ניסנקורן פנתה לראש אכ״א אלוף מוטי אלמוז, בבקשה לבדוק את התנהלות גלי צה״ל וראש מחלקת החדשות שלה אמיר איבגי, כך דיווח העיתונאי רז שכניק.

העיתונאי יובל קרני פרסם בסוף השבוע בחשבון הטוויטר שלו כי ראש מחלקת החדשות של גל״צ, אמיר איבגי ביקש בשבוע שעבר תגובה על חקירה ישנה נגד שר המשפטים. התגובה הגיעה בבוקר יום חמישי, אך בגל״צ החליטו לא לפרסם אותה ולאחר כמה שעות הידיעה והתגובה פורסמו על ידי אראל סגל.

במכתב שנשלח תחת הכותרת "התנהלותו של ראש מחלקת החדשות של גלי צה״ל אמיר איבגי" נטען בין השאר "ביום שישי ב-14:54 צייץ סג"ל את פרטי השאילתות והתגובות שהועברו לגלי צה"ל בעניינו של השר ניסנקורן, מבלי שהוא מזכיר בציוץ את גלי צה"ל או את איבגי, וכן על אף שבפלטפורמות של התחנה לא דווח דבר בנושא.

סג"ל אף צירף לציוצו צילום מסך של התגובה לשאילתה, כפי שנשלחה לווטסאפ האישי של איבגי, תוך זמן קצר פורסם הציוץ האמור של סג"ל בחשבון הטוויטר של מפלגת הליכוד. מהמתואר לעיל עולה, כי בעוד שהשאילתות בעניינו של השר ניסנקורן הוגשו מטעם ׳מערכת גלי צה"ל׳, התגובות שנשלחו בגינן הועברו ושימשו גורם אחר אשר אינו נמנה עם אנשי התחנה".

"השתלשלות האירועים בענייננו מעלה חשש כי במקרה דנן נעשה שימוש במותג גלי צה"ל, במשאבי התחנה ובחייליה, לטובת בירור פרטים ופרסומם בידי גורם אחר, אשר אינו קשור לגלי צה"ל. מאחר שמדובר לכאורה בהתנהלות החורגת מנורמות בסיסיות של אתיקה עיתונאית, נדרש כי גורם מוסמך יבדוק את המקרה

יצוין כי לח"מ היכרות מקצועית קודמת עם איבגי שמעולם לא העלתה חשש להתנהלות לא אתית מצדו. אולם במקרה הנדון, וחרף מספר פניות לאיבגי מצד לשכת השר, לא נמסר הסבר לאירוע המטריד ועל כן מבוקשת בזאת התערבותך. לצערנו, פניותינו למפקד גלי צה"ל, שמעון אלקבץ, לא זכו עד כה לתגובה עניינית".

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' הגיב "אשכרה שר המשפטים, 'אביר הדמוקרטיה וחופש הביטוי', 'שומר החומות' של הדמוקרטיה, דורש לחקור עיתונאי שקצת הביך אותו ולסתום לו את הפה... האירוניה מעולם לא התאבדה מקפיצה מבניין גבוה יותר".