גבי אשכנזי לשר החוץ הבריטי: עצירת התחמשות איראן היא אינטרס עולמי

שר החוץ גבי אשכנזי: ''אני קורא לכלל המדינות להצטרף לארה"ב בדרישתה להשבת מנגנון הסנקציות על איראן״.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ה' באלול תש"פ

גבי אשכנזי לשר החוץ הבריטי: עצירת התחמשות איראן היא אינטרס עולמי-ערוץ 7
גבי אשכנזי ודומיניק ראב
צילום: מירי שמעונוביץ

שר החוץ גבי אשכנזי אירח בלשכתו בירושלים את שר החוץ הבריטי, דומיניק ראב.

במהלך הפגישה דנו השניים בנושאים בילטראליים בהם קשרי הסחר בין המדינית בעקבות יציאת בריטניה מהאיחוד האירופאי, כמו גם בנושאים אזוריים כמו האיום האיראני, המצב האזרחי בלבנון והתעצמות חיזבאללה והסכם השלום עם איחוד האמירויות.

"איראן מהווה איום על היציבות והשלום במזרח התיכון ובעולם כולו והסרת האמברגו תוביל לחימוש איראני מואץ", אמר אשכנזי. ''התאכזבנו לראות את ההצבעה של מדינות ה-E3 במועצת הביטחון בנושא הארכת אמברגו הנשק על איראן.

"על מדינות ה-E3 להבין כי הדאגה ליציבות האזורית ועצירת התחמשות איראן היא אינטרס עולמי. המאמץ העולמי לעצירת תוקפנות צריך לבוא לידי ביטוי במעשים ולא רק בהצהרות ויש עוד זמן לתקן. אני קורא לכלל המדינות להצטרף לארה"ב בדרישתה להשבת מנגנון הסנקציות על איראן״.

השר אשכנזי הודה לעמיתו על עמדתה של ממשלת בריטניה בדבר הכרזתה על חיזבאללה כארגון טרור וקרא לבריטניה לתמוך במאמץ הישראלי לאפשר ליוניפי"ל לקיים את המנדט שניתן לו בלבנון ולמנוע התעצמות החיזבאללה באזור.

עוד הוסיף שר החוץ אשכנזי: ״ההסכם ההיסטורי עם איחוד האמירויות הינו הוכחה שניתן להשיג שלום באמצעות שיח ישיר בין מדינות. אנחנו מקווים שמדינות נוספות במזרח התיכון יצטרפו למהלך".