מיזם דרשתי
מיזם דרשתייח"צ מיזם דרשתי

כבר שנים שא' מקפידה להגיע מדי שבוע למדרשת 'כיסופים' בניצן, ומקדישה את כל הבוקר ללימוד ועבודה רוחנית.

מאז הקורונה, נאלצה א' להפסיק את ההרגל שסיגלה לעצמה, וכבר מספר חודשים שכמעט ואינה יוצאת מביתה, קל וחומר למקומות עמוסים.

הסיפור של א' ממש לא נדיר. אלפי נשים שהורגלו לקבוע יום לימוד, נאלצו לגנוז את מנהגן בשל התקופה המורכבת, דבר שגרם לחלל רוחני גדול בנפשן.

בעמותת 'מעלה' זיהו את הצורך והגעגוע של נשים רבות ללימוד המיוחד במדרשה, ובשיתוף האגף לתרבות יהודית ומדרשת 'כיסופים' הקימו את מיזם "דרשתי", המדרשה לנשים ברשת.

להרשמה לתכנית לחצי כאן

"יצרנו פלטפורמה שבה כל אישה תוכל לבחור את המסלול שהיא מתחברת אליו, לפי המרצים והמרצות שהיא אוהבת לשמוע ולהירשם ליום לימוד שלם של 4 שיעורים ביום, כולל אתנחתא מוזיקלית של אמניות שונות בקטעי מעבר בין ההרצאות.

יהיו שם מרצים מהשורה הראשונה: סיון רהב-מאיר, הר' ימימה מזרחי, הרב יהושע שפירא, הרב מאיר גולדוויכט, הרב אורי שרקי, הרב אליעזר קשתיאל ועוד רבים", מספרת אילת מ'מעלה'.

השיעורים יועברו בשידור חי באמצעות תוכנת 'זום' עם אפשרות לשאול שאלות במהלך השיעור, ממש כמו שיעור רגיל במדרשה, מה שמוסיף עניין ויוצר תחושה של קשר אישי. בנוסף, כל השיעורים יוקלטו כך שיינתן מענה לכל מי שלא הספיקה לצפות בשידור החי. לכל נרשמת יש אזור אישי עם ספריית השיעורים שהיא בחרה והכל באופן נגיש ונוח עם אפשרות לשמוע ולצפות בשיעורים מכל מקום ובכל זמן.

התוכנית כוללת מספר מסלולי תוכן ומסובסדת על ידי האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך בעלות של 90 ₪ בלבד לתוכנית של יום בשבוע, או 150 ₪ בלבד לגישה פתוחה לכל שיעורי המדרשות.

"אין ספק שמדובר כאן בבשורה אמיתית", מציין רפי קפלן, מנכ"ל 'מעלה'. "זהו פיילוט ייחודי וחדשני שלא נעשה לפני כן, ולאור הצלחת המיזם בחודש אלול הוא יהפוך בע"ה להיות קבוע".

"הקורונה גרמה לכך שהיום הרבה יותר קל לאנשים לשמוע שיעור וירטואלי. כעת גם מבוגרות וגם צעירות יכולות בקלות להירשם לשיעורים להתכונן לאלול, להרוויח תוכנית מגוונת המשלבת גם תורה וגם אומנות יהודית בצורה איכותית. חשוב לציין כי מספר הנרשמות בכל מסלול מוגבל ולכל מדרשה 200 מקומות בלבד. המיזם יצא לדרך והמקומות כבר מתמלאים. זה הזמן שלכן להירשם ולהכין את עצמכן לאלול ולימים הבאים עלינו לטובה".

להרשמה לתוכנית לחצי כאן