מדרשה אצלך בסלון
מדרשה אצלך בסלוןיח"צ מיזם דרשתי

בימים כתיקונם מגיעות נשים רבות לשמוע שיעורים במדרשות הרבות הפזורות בארץ. בעקבות הקורונה שערי המדרשות נסגרו, אין יוצאת ואין באה.

בשל מצב זה הוקם המיזם החדש 'דרשתי'. המיזם הינו פרי יוזמתה של עמותת 'מעלה' בשיתוף האגף לתרבות יהודית ומדרשת 'כיסופים' ומבקש לתת מענה למי שליבה חפץ להמשיך ללמוד ולהעמיק גם בימי התשובה האלו של חודש אלול.

להרשמה לתכנית לחצי כאן

"רק אתמול השקנו את מיזם 'דרשתי', ואנחנו שמחים לראות שהמקומות הולכים ומתמלאים במהירות. ידענו שיהיה לכך ביקוש, אך לא שיערנו עד כמה. מרגש לראות איך כל כך הרבה נשים רוצות להתחבר לתורה ולהגיע מוכנות לשנה החדשה".

הפרויקט החדשני מנגיש תכנים של מדרשות נשים מרחבי הארץ, באמצעות שיעורים חיים ומקוונים. מדי בוקר ישודרו כ-4 שיעורים שונים, ממיטב המרצים והמרצות כמו סיון רהב מאיר, הרבנית ימימה מזרחי, הרב יהושע שפירא, הרב אליעזר קשתיאל ועוד, וכן שיחות להעצמה נשית. בהפסקות שבין השיעורים תהיה "אתנחתא תרבותית ברוח יהודית": ניגונים, שירה, אמנות, יופי ונוי בבית וכד'.

במסגרת התוכנית כל מנויה מוזמנת לבחור את היום והמסלול בו תרצה להשתתף: כל התוכנית או חלקה.

עם ההרשמה, מקבלת כל מנויה קישור כניסה לתוכנית שבחרה ובנוסף את הקלטות השיעורים במייל.

התוכנית מסובסדת על ידי האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך בעלות של 90 ש"ח בלבד.

ב'מעלה' מספרים כי זהו פיילוט ייחודי וחדשני שלא נעשה לפני כן, ולאור הצלחת המיזם בחודש אלול הוא יהפוך בע"ה להיות קבוע. "הקורונה גרמה לכך שהיום הרבה יותר קל לאנשים לשמוע שיעור וירטואלי, כעת גם מבוגרות וגם צעירות יכולות בקלות להירשם לשיעורים להתכונן לאלול, להרוויח תכנית מגוונת המשלבת גם תורה וגם אומנות יהודית בצורה איכותית. חשוב לציין כי מספר הנרשמות בכל מסלול מוגבל ולכל מדרשה 200 מקומות בלבד. המיזם יצא לדרך והמקומות כבר מתמלאים. זה הזמן שלכן להירשם ולהכין את עצמכן לאלול ולימים הבאים עלינו לטובה."

להרשמה לתוכנית לחצי כאן.

לו"ז שבועי
לו"ז שבועייח"צ מיזם דרשתי